Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14/f fiu vagyok és felvételize...

14/f fiu vagyok és felvételizek. Mikor majd megkapom az eredményt még lehet variálni az iskolák között?

Figyelt kérdés
Beírtam egy sulit 1.nek de mégse akarok oda menni.Inkább abba mennék amit 2.nak megjelöltem.Ofőm azt mondta ha az 1.be felvesznek 2.at elutasítják...Nem lehet majd vmit változtatni?Egyébként az 1. egy építészi szakközép iskola a 2. pedig egy gimi.Elég jó hírű gimiböl lehetek még ugyan ugy építész?
2010. febr. 13. 14:01
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Takarodj már innen okostojás...Még te se tudod a választ akk bújj vissza tudod hova....

Engem az érdekel hogy miért írta ezt az előtted válaszoló!

2010. febr. 21. 21:07
 22/26 anonim válasza:

17. 45-kor írtam, erre kérdeztél, most válaszolok. Azért javaslom így, mert az építészet (talán rájöttél, én is az vagyok) több összetevőből áll. A nagy neves építészek, bár rengeteget tudnak az épület műszaki megformálásáról, de elsősorban a formát találják ki, ahol a művészettörténeti tudás, a filozófia, az irodalom a zene stb. magas fokú ismerete - is - szükséges. Ennek elsajátítása inkább a gimnáziumban lehetséges. Az egyetemen azt az általános műveltséget, ami esetleg kimaradt a szakközépben a gimihez képest, már nem kapod meg, - bár sok olvasással, nyitott szemekkel és fülekkel járva behozhatod. Ezért írtam. Én gimit végeztem, emiatt nem tudom, hogy építészetet megalapozó szakközépben mit tanítanak, de az a gyanúm, hogy inkább több ábrázoló geometriát, szakrajzot, stb, valami olyat, amit egy építész irodában a műszaki rajzoló udásához kell. De ez csak tipp.


Kérdezni pedig okos dolog, ne szégyelld!

2010. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Már értem...Egyébként tényleg nem volt kitől megkérdezni :S

Családba senki nem foglalkozik hasonlóval.

Engem érdekel meg türelmem is van hozzá szoktam terveket készíteni családi házakhoz meg épületekhez.

Úgy döntöttem azon a napon ha majd lehet változtatni egy jó hírű gimit jelölök be 1.nek.Mert a szakközépnek amit jelöltem nincs akkora híre.Úgy tudom ez fontos hogy jó nevű iskola legyen.

Köszönöm hogy segítettél és egyszerűsítetted a döntésemet.

2010. febr. 22. 14:11
 24/26 anonim válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem.

Még csak annyit, nehogy csalódás érjen: új iskolát már nem jelölhetsz meg, csak az eredeti sorrendet változtathatod, illetve a már megjelölt iskolának írhatod be új tagozatát! Remélem ez nem érint, és az eredetileg 2. helyen levő gimi az amire vágysz, és tényleg neked való!

2010. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Csak annyit csinálok hogy kihúzom az 1. helyet!
2010. febr. 23. 10:25
 26/26 anonim válasza:
Ne húzd ki, csak cseréld fel a sorrendet. Bár, ha 100%, hogy felvesznek a gimibe, akkor még ki is húzhatod, de a biztonság kedvéért én bent tartanám. De nincs nagy jelentősége. Ha felvesznek az 1. helyre, tök mindegy, hogy utána mi, vagy hány tagozat van felsorolva. De ha nem, akkor már nem mindegy, melyik a soron következő. Ha mindenképpen abba a gimibe szeretnél menni, nézd meg, van-e több tagozata a giminek, és esetleg írj be többet (már persze ha profilodba vág), abban a sorrendben, ahogy Te szeretnéd, és csak utána a szakközepet. Az is fontos, hogy a végén mindenképpen bekerülj egy suliba, nehogy aztán két szék között a pad alatt, azaz egy gyüjtőiskolában találd magad...
2010. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!