Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14/f fiu vagyok és felvételize...

14/f fiu vagyok és felvételizek. Mikor majd megkapom az eredményt még lehet variálni az iskolák között?

Figyelt kérdés
Beírtam egy sulit 1.nek de mégse akarok oda menni.Inkább abba mennék amit 2.nak megjelöltem.Ofőm azt mondta ha az 1.be felvesznek 2.at elutasítják...Nem lehet majd vmit változtatni?Egyébként az 1. egy építészi szakközép iskola a 2. pedig egy gimi.Elég jó hírű gimiböl lehetek még ugyan ugy építész?
2010. febr. 13. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Mert a gimiben több az elvárás. A szakközépben szarnak rá hogy tanulsz, és nem fogsz igyekezni.

Emellett a gimiben jól megtanítják ami az érettségire kell, míg a szakközépben inkább a mesterképzésre öszpontosítanak.

2010. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ha ilyen egyszerű dolgot nem látsz át, hogy miért jobb a gimi a szakközépnél akkor menj szakközépbe, jobban jársz, és ezt nem bántásból.
2010. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

De úristen miért lenne jobb egy fiunak?

Bármilyen felnőtt embert kérdeztem eddig azt mondta gimi kislányoknak való.Ha elég jó szakközpbe megyek ugyanazt megtanulhatom le is érettségizhetek de legalább lessz szakma a kezembe.

2010. febr. 15. 20:27
 14/26 anonim ***** válasza:

Akkor válaszolok.

Közben nehezebb, mert ha tényleg komolyan veszed egész nap tanulsz.

Az érettségi könnyebb, mert folyamatosan tanultál, nem fog gondot okozni a felkészülés, és a feladatok sem lesznek nehezek.

A gimi nehezebb, mert magasabbak az elvárások. Ez így volt, így van, és így is lesz mindig. Ha nem hiszed el, akkor is.

A gimi kislányoknak való?

Jah, mert a fiúk nagy része lusta tanulni, és kevés ahhoz, hogy bírja a gimit.

Szakközép után lesz a kezedben egy szakma. Oké, de ez rohadtul nem számít a felvételinél. Lesz a kezedben egy érettségi. Valószínűleg nem olyan jól sikerült, mint ha gimiben tanultál volna, mert szakközépben tuti, ezer százalék, hogy nem fogsz úgy tanulni, mint gimiben.

Ha ezt nem látod be, ne menj gimibe. Utána csak egy érettségid lesz, ha akarsz valamit, muszáj lesz elmenned egyetemre, ami ezzel a hozzáállással max 1 évig fog menni. Bocs.

2010. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Majd kapsz egy módosító lapot (ha kérsz), és azon kell változtatni...

Ha meg nem tudod, mi a különbség egy szakközép és a gimi között, akkor szerintem ne variálgass...

Én fiú vagyok, szakközépet be sem írtam... Gáznak érezném, magamhoz képest (amúgy semmi bajom a szakközéppel, csak keményen akarok tanulni, és a nővérem intő példa, ő szakközépbe jár, 12-es, és 7,5 általánossal csinálom a töritételeit érettségire... Ott ennyi a tanítás, persze jól és keményen tanítanak, csak a gyerekekben nem marad meg, és nem is kérdeznek vissza olyan gyakran, mint egy gimiben...)


Egy jó gimi elvégzése után bármi lehetsz még...

2010. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

A tanulói adatlapok módosításának lehetősége a gimnázium igazgatójával történt előzetes egyeztetés alapján az általános iskolában (Módosító adatlapok küldése a győri központba)márius 18.-19.-én lehetséges.

A szakközép annyiban tér el a gimnáziumtól, hogy ott szakmai tárgyak oktatása is van, ám az óraszámnak bele kell férnie a kötelező órakeretbe. Ez azt jelenti, hogy bizonyos tárgyakat emiatt nem, vagy kevesebb óraszámban tanítják. Pl. nincs filozófia, biológia, kevesebb a magyar, és többnyire csak egy idegen nyelv tanítására törekszenek. Konkrétumokat az iskolák pedagógiai programjából lehet kiszűrni. Az iskolák honlapján általában fent van. Sajnos a mai rendszerben a szakközépiskola már nem ad szakmát, szakképesítést, "csak" szakirányt, amivel szakmai téren könnyeben tudsz előrébb jutni. Én azt javaslom, ha az építészetnek a művészi ága érdekel inkább (középületek, lakóházak szép és kreatív megformálása), akkor a gimit válaszd. Ha inkább a műszaki, technikai része, azaz a szerkezetek tisztasága, esetleg statika, vagy a hidak, gyárcsarnokok szépsége izgat már most, akkor a szakközepet válaszd. sok szakközép már sokkal jobb oktatást nyújt, mint egy-egy gimnázium. Eredményességükről a [link] oldalról érhetsz el adatokat. Elsőre bonyolultnak látszik, de ha komolyabban érdekel, ki tudod nyerni belőle a neked fontos adatokat.

Minden jót!

2010. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszi de ezt nagyon nem értem:


"Én azt javaslom, ha az építészetnek a művészi ága érdekel inkább (középületek, lakóházak szép és kreatív megformálása), akkor a gimit válaszd. Ha inkább a műszaki, technikai része, azaz a szerkezetek tisztasága, esetleg statika, vagy a hidak, gyárcsarnokok szépsége izgat már most, akkor a szakközepet válaszd."


Miért?

2010. febr. 21. 18:45
 18/26 anonim ***** válasza:
Szakközépbe menj. Síkhülye vagy. Bocsi.
2010. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

anyukááád!

a kérdésre kérek válaszokat nem pedig rám megjegyzéseket...

amit előzőleg kérdeztem arra kérek választ

2010. febr. 21. 20:06
 20/26 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha fognád magad, utánanéznél, hogy hol mit tanítanak, és nem itt kérdezősködnél?
2010. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!