Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hány napot,...

Egyetemisták, ti hány napot, mennyi időt szántok egy-egy vizsgára való felkészülésre?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Vizsga függő volt olyan amire egy napot, és volt olyan, amire úgy két hetet, hogy egész szemeszterben is azt tanultam elsődlegesen.
2014. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Na igen szak és tárgyfüggő (meg lustaságfüggő) dolog. Ha nem jársz be előadásokra, csak egy-két alkalommal teszed tiszteleted, akkor határozottabban nehezebb más jegyzeteiből felkészülni, ráadásul sok tanár alapból közli is, hogy katalógust írat, és aki az előadások felén ott van az már alapból mondjuk 15%-ról indít a vizsgán, tehát lényegesen könnyebb megugorni a lécet így.

Vannak olyan vizsgák, amire nem is kell készülni jóformán, mert annyira alap dolgokat kérdeznek, hogyha figyeltél az előző évek alatt, akkor gond nélkül megírod hármasra minimum.

De még ott van az, hogy hányast szeretnél, a legtöbb tárgyból összekaparni egy kettest nem nagy teljesítmény, ötöst összehozni, na ahhoz már fel kell kötni az alsóneműt!

2014. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm.

Második, te aztán mindenre válaszoltál, csak a kérdésre nem. :D :)

2014. dec. 30. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor nesze egy-két paraméter, ha már ennyire érdekel! :-)

A legrövidebb vizsgafelkészülésem: hat óra volt -vizsga napja előtti délutánt olvasgattam végig.

A leghosszabb felkészülési idő: Amint megvolt az első előadás kihoztam a kötelező olvasmánynak számító könyvet, és minden nap olvastam két-három órát.

Az átlag nyilván valahol a kettő között volt, általában három-négy nap intenzív készülés vagy 1-2 hét lazább készülés elég volt.

2014. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. dec. 30. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, csak azt felejtettük el tisztázni, hogy mi számít egy napnak. Nálam a nap minimum 8 óra tanulást jelent.
2014. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A leghosszabb fél év + 2 hét, a legrövidebb kb. 4 óra. Ez pont most volt, ötöst kaptam. :-)
2015. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!