Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendészeti főiskolára szeretné...

Rendészeti főiskolára szeretnék menni, nyomozónak! Evvel kapcsolatban lenne pár kérdésem?!

Figyelt kérdés
szóval az első!szemüveges vagyok 3,5 mindkettő ez nagyon nagy hátrány?2.fizikai elvárások nehezen teljesíthetőek?3.én most sima gimibe járok, innen még van esély?4.az a tervem (ha persze nem nevetséges) hogy kiköltöznék Amerikába és ott lennék nyomozó!nagy hülyeség volna?

2014. okt. 5. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az így a helyesírásodból nem nagyon tűnik ki, hogy eljutottál a gimnáziumig. Mindegy hol élsz, a nyelvet nagyon jól tanuld meg, mert a büdös életben semmit nem fogsz kinyomozni!
2014. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt a "helyesírásos, nem hiszem, hogy a gimiig eljutottál" című megjegyzésedet pontosítanád kérlek!kösz..
2014. okt. 5. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A szemüvegeddel kapcsolatban nem tudok mit nyilatkozni, nézd meg neten, hogy gond-e, google a barátod!

2. Google

3. Nem hiszem, mert az alkalmassági vizsgán túl az alább felsoroltakból kell kettőt a lehető legjobban megcsinálni:

-belügyi rendészeti ismeretek

-magyar nyelv és irodalom

-matematika

-történelem

4. Nem tudom, de akkor lehet, eleve oda kéne valahogy eljutnod, mert itthon nyilván alapvetően a magyar jog megtanulásán és alkalmazásán van a hangsúly (bár én nem jártam NKE-re, javítson ki bárki, ha tévednék!), így ha Amerikában akarsz dolgozni, lehet, nem lesz sokban a segítségedre a magyar büntetőjog.

2014. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan valaki rendőrnek. Ez nem azonos a dioptriával, de szerintem 3,5 szemüveg már alkalmatlan minősítést jelent. Megoldás lézeres szemműtét..

Fizikaira fel kell készülni. Pszichológiai alkalmasságin esnek ki sokan.

Ami viszont nem megoldható: Amerikában te sehogy sem leszel nyomozó/rendőr. Ugyanis a rendészti pálya állampolgársághoz kötött. Nálunk is és Amerikában is. Mire valaki megszerzi az amerikai állampolgárságot, már túlkoros rendőri képzéshez. A magyar rendőri képzés csak itt Magyarországon használható, sehol máshol nem.

2014. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat a második kommentelőnek meg annyit, hogy ******************************:*
2014. okt. 6. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!