Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok középiskol...

14 éves lány vagyok középiskolába szeretnék menni lent olvasd. Kaphatnák a középsuliba/ra állami támogatást?

Figyelt kérdés
Van közgyógy kártyám (mert tej allergiám van), van ilyen hatósági igazolványom ( busz-tömegközlekedésre), nagy családosok vagyunk, van egy 100% rokkant testvérem
2010. jan. 15. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell menni az iskolába, vagy a ök-hoz, és megkérdezni.
2010. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A középiskola ingyenes. Ott nincs úgy értelme az "állami támogatás" kifejezésnek, mint a felsőoktatásban. Viszont valószínűleg a tankönyveket ingyenesen fogod kapni, mint ahogy a nagycsaládosok/hátrányos helyzetűek általában. Ezen kívül lehet, hogy jogosult leszel kedevezményes vagy ingyenes étkezésre is, ám ezzel csak akkor jársz jól, ha a középiskoládban vagy tőle nem messze van menza (igaz, ha tejallergiád van, kockázatos menzán enni). Ezekről általában a lakóhelyed szerint illetékes polgármesteri hivatalban tudnak felvilágosítást adni, ők lehet, hogy még ennél is több kedvezményről tudnak, ami jár neked.

(apróságok: kaphatnék és nem kaphatnák, az "allergia" szóban két l betű van és a "tejallergia" szót egybeírjuk, csakúgy, mint a "nagycsaládos", a "közgyógykártya" és az "igazolvány" szót)

2010. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érdeklődj annál az iskolánál, ahova menni akarsz, esetleg önkormányzatnál.

(egyébként kaphatnék, és nem kaphatnák! nem kötözködésképp. csak hogy tudd:))

2010. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
konkrét állami támogatás nincsen, önkormányzati támogatás van (tankönyv támogatás), meg az iskolának is van vmi támogatási formája hátrányos helyzetűeknek
2010. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!