Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárnak van joga átlagtól...

A tanárnak van joga átlagtól függetlenül buktatni?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárunk, azzal fenyeget hogy akinek a következő dolgozata egyes lesz, azt megbuktatja félévkor átlagtól függetlenül. Ilyet tehet?
2010. jan. 13. 16:28
1 2
 1/12 czibles ***** válasza:
szerintem megteheti, más nem a tantestület jóváhagyásával mindenképp. ezért leszk pl 4,1-es átlagra 5ös félévkor szakmaiból:D
2010. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha a témazáró egyes, akkor simán.
2010. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Úgy osztályoz, ahogy akar.

Egyébként szerintem csak ijesztget.

2010. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez nem témazáró...

csak egy sima dolgozat, ilyen ismétlésekből...

2010. jan. 13. 16:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyeneket csinál némelyik...Ha valakit meg akar buktatni,akkor bevet minden lehetséges módszert..Nekem például matekból olyat csinál hogy nemjavítja ki normálisan a dogám,3-4pontokat nem számol:S Javítódolgozatba a legnehezebb feladatokat teszi bele,amit még az 5ös matekosok sem tudnak megoldani!!!


Szerintem nem teheti meg az átlagtól eltérést sem..szólj osztályfőnöködnek :S

2010. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megteheti persze!
2010. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

mindent megtehet

max. átírja az eddigi jegyeidet 1esekre meg hagy pár 2est

és megbuktál:S

nekünk is FÉL osztállyal ez volt tavaly 8.ban

2010. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy teheti meg, akkor mi értelme lenne az évközi osztályzásnak? Természetesen az évközi jegyek alapján kell megállapítani az osztályzatot.
2010. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mit jelent az az átlagtól függetlenül.1,7-8-al elvileg még meghúzhat,ha nagyon szemét,habár az sem korrekt,de még beleférhet.Talán.Olyan nincs,hogy mondjuk 2.5-el megbuktat.A tantestület nem hagyná.Meg ő sem gondolhatja komolyan,meg egyáltalán teljesen röhejes.Ezt szerintem csak úgy mondta,de kizárt hogy komolyan gondolja.Nálunk már egész ötnél is általában a jobbat adják,és szerintem ez így is van rendjén,most matekból 2.5-el kettesre zárt le,de ezt elfogadom,mert azért a jó jegy jóval kisebb anyagból volt,a másik meg kiselőadás,és azt mondta,hogy évvégén a jobbat fogja adni kétesnél,ez inkább egyfajta figyelmeztetés,hogy jobban csipkedjem magam.Olyan lehet,hogy tanuló javára tér el az átlagtól(ez olyankor lehet indokolt,ha mondjuk témazáró ötösöd,két felelet ötösöd,meg egy felelt egyesed van,ez ugye ugyanúgy 4.2,mintha TZ négyesed,két felet négyesed,és egy felelet ötösöd lenne,de azt gondolom,hogy egész mást jelent,hisz az egyik azt jelenti,hogy négyesre szoktál teljesíteni,a másik meg azt hogy ötösre szoktál teljesíteni,és egyszer rossz napod volt),persze ilyenkor sem kötelessége a jobbat adni,csak úgy korrekt,meg alapvetően neki sem érdeke szemétkedni.(Nálunk egyébként általában félévkor jobban szemétkednek,évvégén rendesek mindig.)A tanuló kárára ha jelentősen el akar térni az átlagtól,azt a tantestület előtt indokolnia kell,amely valószínüleg csak kivételes esetben fogja jóváhagyni.2.00 feletti buktatást például tuti nem.A lényeg:nem kell mindent szó szerint komolyan venni,amit a tanárok mondanak.Általánosban is volt olyan tanár,aki egyik srácnak elkezdi,hogy 3.9-re nem fog négyest adni.A másik gyöngyszem,hogy akinek van 4db egyese,meg 25(azaz huszonöt)db ötöse,az megbukik.:D:D:DPersze.Meg aki ezt szó szerint el is hiszi,az meg is érdemli.:)Ezek csak olyan tanáros beszólások,nem szabad komolyan venni.:)
2010. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
magyarul úgy osztályoz ahogy akar, bizonyos határokon belül.Nálunk pl akkor adnak kettest ha kettő egész fölött vagy, viszont kaptam már ötöst 4,4 re, illetve dicséretet 4,8-al.
2010. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!