Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Suliban énekórán miért csak...

Suliban énekórán miért csak népdalokat énekelünk?

Figyelt kérdés

Szerintem szívesen énekelne mindenki pl mai zeneszámokat. (Nyilván ott is van olyan,amit nem mindenki szeret) De mondjuk úgy, hogy minden órán egy számot hozna (oda adná a dalszöveget papíron)

Ettől még a normális tananyag (vagyis a népdalok stb) mehetne tovább, csak így nem lenne monoton/unalmas és a tanár is feltehetően jobban élvezné,hogy a diákoknak tetszik a dolog és közreműködnek, nem kell folyton fegyelmezni..

Még mindig jobb lenne egy ilyen óra, és a gyerekek részt is vennének az éneklésben, és nem csak beszélgetés lenne az énekórákból. (mert valljuk be ennek sincs akkor értelme)

Bár ez engem már nem érint, mert jövőre 11.-ben már nem lesz ének. Mégis régóta elgondoltatott, hogy valami "színességet" lehetett volna becsempészni ezekre az órákra.



2014. júl. 11. 01:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem kell ezen veszekedni. Bár gondoltam, hogy a vélemények megoszlanak majd ezzel kapcsolatban.

10-es, ha nem lenne "kereslet" meg igény az általad "trágyának" meg "szarnak" nevezett zenékre, akkor nem is nyomná orrba-szájba a média (rádió, zenemegosztó portálok, TV) ezeket.

2014. júl. 13. 02:16
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nincs rtá kereslet csak a Király klán uralkodik a média felett ezért nyomják az ízlésromboló zenéiket.

Egy példa a közelmúltból. Nem tudom hallottál e róla vagy emlékszel e még rá, hogy volt egy énekes műsor a tévében ahol valakik valami oknál fogva eltértek a kijelölt forgatókönyvtől és mi lett belőle.

Konkrétan a The Voice műsorra gondolok ahol mekkora ellenszélben lett a Pál Dénes a győztes. A nézők hétről hétre beszavazták. És miért? Azért mert elegük van abból amita médiában nyomatnak amire szerinted igény van. Hát nincs rá igény csak azt kell, hogy játszák.

Szóval te csak tanuld azt amit az iskolában tanítanak és ne akarj új tantervet kidolgozni. Ha leküzdhetetlen vágyat érzel arra, hogy az énekeld amivel a rádió terrorizálja a hallgatókat akkor azt csináld otthon vagy járj énektanárhoz és jelentkezz a tévébe a felhívásra.

2014. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igazából nemértem miért kardoskodsz ennyire az álláspontod mellett. Nyilván nem akarok tantervet változtatni, csak felvetettem egy kérdést és a klasszikus zenéket, valamint a népdalokat se szóltam le, tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek más az ízlése és ezt tiszteletben is tartom (egyesekkel ellentétben) Ha valamit szarnak tartok se támadom le vele a másikat, hogy "ne hallgasd máá ezt a fost stb"

Te azt szereted én meg ezt. Ennyi.

Ettől függetlenül csak mert pár leragadt, begyöpösödött ember sodródik az árral mindenben nekem még nem kell és, ha nem tetszik valami kulturáltan még elmondhatom, nem porig alázva a másik ízlését.

Még szép, hogy tanulom, ami van (természetesen, amit VÁLASZTOTTAM és szeretem is :) )

2014. júl. 14. 00:26
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem tanár és osztály képességeitől függő dolog is ez.

Ha nem tudtok énekelni, csak 3-4 ember, akkor a népdalokkal el lehet szórakozni. Esetleg, ha jófej a tanár, akkor behozhat pár maibb számot. Persze nem a mai popzenére gondoltam, hanem esetleg pár Beatles sláger, vagy régebbi híresebb magyar dalok. Pl a Petróleum lámpát még 10 év múlva is ugyanúgy fogják énekelni bulikon, de mondjuk egy Mohamed Fatimát lehet elfelejtik, hogy volt egy ilyen is.


Szóval ha ven heti 2 énekóra, és elég rugalmas a tanár, akkor feldobhatjátok azt, hogy az egyiken haladtok a tantervvel és zenetöri és népdalok és egy kis szolfézs, a másik órán pedig zenét hallgattok, énekeltek nektek tetsző dalokat (bár amikor egy osztályba 30+ különböző stílusú ember jár nehéz közös nevezőre jutni)


Nekem ének-zenésként nagyon furcsa volt gimiben, hogy egy olyan osztályba kerültem, ahol nem tudtak énekelni, és meglehetősen rosszak voltak az énekórák, mert elmaradt a megszokott színvonaltól. Ezért jártunk kórusra énekről meg felmentést kértünk a barátnőmmel, mert úgy csak szenvedésvolt belőle.

2014. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó. Teljesen jól megfogalmaztad mire gondoltam :)
2014. júl. 14. 13:27
 16/16 anonim válasza:
Mi imádjuk az éneket,a tanár mindig hoz valami musical vagy ilyesmi dalt,és azt énekeljük(pl.Hamilton vagy Beetlejuice). De ettől függetlenül rendesen is tanulunk,de nagyon rendes a tanárunk,hogy próbálja érdekesebbé tenni az óráit. :)
2019. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!