Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Suliban énekórán miért csak...

Suliban énekórán miért csak népdalokat énekelünk?

Figyelt kérdés

Szerintem szívesen énekelne mindenki pl mai zeneszámokat. (Nyilván ott is van olyan,amit nem mindenki szeret) De mondjuk úgy, hogy minden órán egy számot hozna (oda adná a dalszöveget papíron)

Ettől még a normális tananyag (vagyis a népdalok stb) mehetne tovább, csak így nem lenne monoton/unalmas és a tanár is feltehetően jobban élvezné,hogy a diákoknak tetszik a dolog és közreműködnek, nem kell folyton fegyelmezni..

Még mindig jobb lenne egy ilyen óra, és a gyerekek részt is vennének az éneklésben, és nem csak beszélgetés lenne az énekórákból. (mert valljuk be ennek sincs akkor értelme)

Bár ez engem már nem érint, mert jövőre 11.-ben már nem lesz ének. Mégis régóta elgondoltatott, hogy valami "színességet" lehetett volna becsempészni ezekre az órákra.



2014. júl. 11. 01:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az iskolák a Nemzeti alaptanterv alapján működnek, és abban nem szerepelnek modern számok. Az iskola a klasszikus műveltséget, tehát a múltat adja át, gondolom, abból a megfontolásból, hogy a jelenkori műveltséget, ami folyton változik, mindenki meg tudja magának szerezni. Attól függetlenül rugalmasabb, fiatalosabb tanárok a tanulók kérésére nyitottak lehetnek hozzájuk közelebb álló zenékre is, ha az zeneileg értékes.
2014. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam...

de válaszra nem jutottam, viszont foglalkoztat a kérdés, mert egyáltalán nem szeretem a klasszikus dalokat, népdalokat... a hideg is kirázz már tőlük... egyszerűen már annyira távol áll a mai gyerekektől e "műfaj", hogy ....


s már inkább nem is dolgoznak órán.. beszélgetnek, s a legtöbb gyerek nem is énekel, úgymond direkt, mert nem tetszik neki... /ilyen vagyok énis... nem éneklek../


Mi év elején megkérdeztük tanártól, hogy nem e lehetne olyan hogy néha számot hozna s azt énekelnénk... Errefel azt mondta, hogy néha egy-egy órán majd lesz ilyen...

Hát nem tartotta be az igéretét, egy óra se volt ilyen...

2014. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az égész Nemzeti alaptanterv ének részét törölni kéne... az lenne a legjobb, s be kéne vezetni hogy ilyen mostani dalokat tanuljanak a gyerekek...

biztos szívesebben énekelne minden gyerek... de hát ez csak egy vágy...

2014. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

A népdalok a nemzeti hagyományunk része. Minden gyereknek illene tudnia, de legalább felismernie legalább 200 népdalt. Aztán az ének órához tartozik a zenetörténet is, a zeneszerzőkkel való ismerkedés. Mi mindig hallgattunk ezt-azt tőlük. Az, hogy a mai dalok mennyire férnének bele az órákba, az a tanáron és a kreativitásán is múlik.


Mi kórusműveket nyomtunk orrba-szájba még énekórákon is (a fent említett dolgokon kívül), mert mi ének-zenés osztály voltunk és nagyon is jó volt. Heti 5 ének óra+ 2 kórus... még kevés is volt.... jó lenne megint enyni.

2014. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a 200, 100 akart lenni, de tőlünk ennyi volt az elvárás.
2014. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

a 4-es válaszolónak.


Csak hogy értsd az én 'elvemet'...


Minek tanulunk ilyen ősrégi zenéket, semmi értelme... a hangása is fáj... 'mert hogy illik tudni' na hát ezt a hozzáállást kéne megváltoztatni... Ki a k...érdekel, hogy mit írtak mondjuk a 15. században, meg hogy akkor milyen volt az ének....


'S, hogy legalább 100 népdalt illene tudni' jaj, mivan ha nem ismerek csak 5-öt mondjuk amit oviban tanultam, mi van akkor? Biztos kevesebb ember leszek tőle, de nem bánom... legyek...

'meg hogy légy büszke rá' hát persze.... nem vagyok büszke egyáltalán... na a mostani magyar énekesekre büszke vagyok... de a népdalokra vagy mondjuk Bartókra meg ilyesmire...? Nem és nem... és megmakacsoltam magam... mégjobban


Bocs, nem akartam csúnya szavakat vagy kemény megfontolásokat kifejteni, de a hozzászólásod dühbe hozott..

2014. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6


Te a mai könnyűzenei énekesekre vagy büszke, vagy azokra, akik mondjuk az operában énekelnek? Mert nem mindegy, előbbiek közül szerintem a többségre nem kellene...


Történelmet akkor minek tanítanak? Irodalmat? Kit érdekel, hogy hogy éltek a 15. században?

2014. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy ne oktassák az alapműveltség részeként a régmúlt szokásait vagy a történelmet, irodalmat, népdalokat stb (nem vagyok az alapműveltség ellen) csupán, ha végiggondoljuk így mindenki csak végigszenvedi az órát (mind a tanár és mind a gyerekek, ez a tapasztalat)
2014. júl. 11. 22:39
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy van olyan iskola, ahol énekelnek egy-két mai számot is. De ha benne is lenne a tantervben, nehéz lenne eldönteni, hogy mi alapján kerüljenek be ilyenek és úgy sem tudnak mindenkinek a kedvére tenni. Nem hiszem, hogy ne lenne olyan diák, aki esetleg azt mondaná, hogy "na, már megint ezt a sz*rt kell énekelni", mert neki más az ízlése. Másrészt meg az én osztálytársaim akkor sem énekeltek, mikor modern dalokat tanultunk szerenádra, szóval ez nem ezen múlik.
2014. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó így ahogy van. Kortárs éneket se tanunál szívesen. Az a trágya amire gondolsz amivel az egés média terrorizálja azokat akik esetleg a tévét nézné vagy a rádiót hallgatná az nem zene és nem ének.

Vagy hajlandó lennél legalább hallgatni nem hogy énekelni azt amia youtube linkel hallható.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c4..

Ha nem, akkor vegyél vissza az arcodból és tanuld azt amit az iskolában tanítanak, és készülj a fürdőszobában a megasztárba azzal a szarral amit éneknek nevezel.

2014. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!