Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki emelt földrajzból szóbeliz...

Aki emelt földrajzból szóbelizett már. A tételek hogy voltak?

Figyelt kérdés
A követelményrendszerből voltak a tételek összerakva vagy csak belekérdeztek a végén belőle?

2014. jún. 6. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd holnap kiderül :)
2014. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jogos :D
2014. jún. 6. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdést nem értem nagyon.:D

De ahhoz képest, hogy sokat tanultam, egy kb. középszintű érettséginek felelt meg szerintem. Legalábbis nehezebbnek gondoltam, azt hittem, hogy nagyon belefognak kérdezni dolgokba, de nem.:D

2014. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Adtak meg központi követelményrendszert, témák szerint. A témákon belül meg ilyenek vannak pl: 'Magyarázza meg a világgazdasági pólusok kialakulásának okait, folyamatát és területi átrendeződését.'


A kérdés. :D Ilyen típusúak voltak a konkrét tételek?

2014. jún. 6. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
köszi 3-as! Legalább megnyugszom kicsit :) 1es voltam :D
2014. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát, bocsi, nem tudom, mivel egyedül készültem, mert nem indult földrajzos csoport emelt szinten, a tanárt meg nem érdekelte a dolog.

Annyit tudok csak elmondani, hogy vannak ugye a témakörök, na azon belül meg részek. Nekem pl. a témakör Mo. természetföldrajzi adottságai voltak azon belül pedig az Alföldről kellett beszélnem, milyen résztájai vannak hogy alakultak ki, úgy ennyi. A másik meg Latin-Amerika társadalmáról, gazdaságáról kellett beszélnem nagy vonalakban.

2014. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dilinka válasza:
Na,hogy sikerült ? Mesélj el mindent! :D
2014. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi, hogy nem írtam :D

Én nagyon könnyűeket húztam. És bár mielőtt bementem azt hittem, hogy semmit nem tudok ahogy hallgattam az előttem lévő felelését megnyugtatott, mert semmit nem tudott, a szomszéd néni is többet mondott volna, a végén azt sem tudta melyik kontinensen jár :DD Mégis rendesek voltak vele, szinte már helyette mondták a szavakat.Na ha én tanár lennék, nem engednék ilyeneket....


Másodikként feleltem, a hideg éghajlatról húztam, de bonyolult kérdés volt, mert magát a hideg éghajlatot is elemeznem kellett, illetve azon az éghajlaton az emberi befolyásoló tényezőket. B tétel a Kisalföld, és az Északi-középhegység összehasonlítása gazdaságilag. a gazdasági szerkezetváltás fogalma, illetve a rendszerváltozás hatása a területekre.

Miután itthon megnéztem a témaköröket, úgy láttam, hogy a kérdések 3-4 témakörből is csipegetnek tételenként.


Gondolom ti már lefeleltetek, de másnak jól jöhet a válaszom, mert én sem találtam semmit hogyan is van ez, a föci emelttel senki sem foglalkozik :)


Ti miket húztatok?

2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!