Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi munka vagy jogi...

Külföldi munka vagy jogi diploma itthon? Megéri még itthon tanulni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és idén hagytam ott a főiskolát egy fél év után, mert rájöttem, hogy semmi keresnivalóm nincs ott. Nem tartom magam butának, egy erős gimnáziumban érettségiztem színötös eredménnyel és van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám. Miután ott hagytam a főiskolát anyáék erőltették ,hogy továbbra is tanuljak, így beadtam jogra a jelentkezésemet. Félek, hogy ez az egész felsőoktatási dolog csak a szüleim vágya, nem az enyém. Rengeteget gonolkodtam azon, hogy Angliába menjek dolgozni de erről a szüleim hallani sem akartak. Könyörögtem nekik, de mint hiába, szentül hiszik, hogy magyarországon még ér valamit a diploma. Én sajnos egyrecsak azt látom, hogy amiylen gyorsan csak tudunk el kell hagyni ezt a pusztuló országot. Félek attól is, ha elvégezném a jogot könnyek és verejték árán, mehetnék külföldre ugyanúgy egy oylan munkát elvégezni amit most is el tudnék. Szívem mélyén arra vágyom, hogy külföldön dolgozzak, aztán ha anyanylevi szintűre fejlesztettem a tudásom, ott iratkozzak be valamit tanulni. Ti mit tennétek a helyemben? Nagyon kétségbe vagyok esve!

#jog #munka #diploma #küldföldi
2014. máj. 27. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mennék külföldre. Annyi jogász van már az országban, hogy csak akkor van esélyed elhelyezkedni, ha protekció is van a diploma mellett. Szóval felnőtt ember vagy, ne a szüleid döntsenek helyetted.

Azon esetleg érdemes elgondolkodni, hogy valami olyan szakmát szerezz itthon amivel kint is boldogulnál és akkor nem a legotvarabb munka jutna.

2014. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen énis így gondolom, de sajnos nagyon hülyének néznek a szüleim. azt se hitték,hogy az érettségim meg lesz.... és nem hajlandók anyagilag támogatni, ha az én ötletem nekik nem tetszik. meg van kötve a kezem, próbálok munkát keresni, de borsodban nem sok van sajnos
2014. máj. 27. 00:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan opció nincsen, hogy valami olyasmit tanulnál az egyetemen amivel külföldön is eltudnál helyezkedni? Így talán a szüleid is megnyugodnának és pár éven belül te is kimehetnél.
2014. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is B-A-Z megyei vagyok. Értem miről beszélsz. Nem írtad milyen szakot hagytál ott? Miből adódik hogy a szüleid nem bíznak a képességeidben? Elég furcsa számomra, mert a legtöbb szülő agyondicséri a gyerekét...Pláne abban a vonatkozásban nem értem, hogy ennyire jól teljesítettél középiskolában.

Ettől függetlenül, nem tartom jó ötletnek hogy egy érettségivel nekivágjál külföldnek még akkor sem ha beszéled az angolt. Nézd odakint sem rózsaszínű minden. Ha semmihez nem értesz akkor a legalja, legkevésbé megfizetett munkát kell végezned. Nem éppen lélekemelő ha betolakodó segédmunkás vagy egy idegen országban. Ezt a pszichés megterhelést megspórolnám a helyedben magamnak. Azt sem írtad hogy a jog érdekel-e? A válaszadók rosszul gondolják, mindig nagy perspektíva van benne. Bár külföldön korlátozott a lehetőség, nyilván EU adminisztráció jöhetne szóba jogászként ha már külföldön szeretnél élni. Vagy szerezz olyan területen diplomát ami EU kompatibilis, ez alatt azt értem, hogy olyan területen ami mindenhol egyforma, ezért elfogadott kint is.

pl. konduktor, gépészmérnök, villamosmérnök, orvos, fogorvos, ápoló, orvosdiagnosztikai analitikus,gyógytornász...

Utána már lehet külföldre menni. pl. a SOTE orvosdiagnosztikai analitikus szakon végzőket "levadásszák" már diplomázáskor az egyetemről Angliába meg Portugáliába...nem kevés fizetéssel. Ekkor már kicsit más külföldre menni dolgozni. tudod a képzetlen munkaerő ott sem él jól...

Vagy eleve menj kinti egyetemre tanulni..az sem rossz megoldás...

De ez vágjunk neki a vak világnak, majd meglátjuk mi lesz nem éppen bölcs döntés.

2014. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kereskedelem-marketinget hagytam ott, és igen érdekel a jog egyébként.de mivel azzal szinte csak itthon lehet elhelyezkedni én meg külföldre vágyom, félek, hogy felesleges. hallottam iylenről, hogy az unióban el lehet vele itt ott, ha nemzetközi jogot tanul az ember. azon is gondolkodtam, majd ha már oda járok, megpályázok egy külföldi ösztöndíjat, azt nem bánom ha csúszok miatta fél évet, annyit csúsztam már, hog ytökmindegy.
2014. máj. 27. 08:06
 6/8 A kérdező kommentje:
egyébként kedves előző, azok a szakmák meg távol állnak tőlem, amiket leírtál hogy külföldön is ellehet vele az ember. egészségügybe sose dolgoznék, irtózok tőle. a gépészmérnökhöz meg túl hülye vagyok matekból :/
2014. máj. 27. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Jog tipikusan az a szakma amit csak az adott országban tudsz alkalmazni. A nemzetközi jog is a magyar és nemzetközi jog közötti kapocs lenne. Tehát ha ezt elvégzed, nem mehetsz ki Angliába pl. válóperes-ügyvédnek.


A főiskolai szakoddal sokkal többre mennél, ha külföldre vágysz.

2014. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképpen javaslom, hogy nézd meg itt is, hogy van-e számodra is érdekes, olcsó képzés!

[link]

2016. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!