Melyik lehet a jobb: egy környezetvédelmi technikus képzés vagy inkább egy hasonló jellegű diploma? Mennyire keresett szakma ez ma itthon? Egyáltalán az ország melyik részén és hova kereshetnek manapság vízügyi technikusokat?
Illetve ezen a szakterületen leginkább milyen diploma a jobb? Engem leginkább a komplex megoldások érdekelnek a környezetvédelem minden szegmensét figyelembe véve (megújuló energiák hasznosítása, passzív, aktív házak, bionom és önfenntartó életmód)Ehhez milyen diploma a jó? A környezetga(rá)zdálkodási agrármérnök képzés mennyire hasznosítható, mivel itt az oldalon olvastam már ilyet is meg olyat is..vagy van-e olyan felsőfokú szakképzés ami ehhez hasonló szakterületen szóba jöhet akár levelezőn, akár estin, akár költségtérítéses vagy fél állami finanszírozásban? A diákhitelről például úgy tudom, hogy 35 éves korig lehet felvenni nem tudom, hogy számít-e a hitelfelvételnél az aktív bárlista? Vagy külföldön a szomszédos országokban illetve elsősorban Ausztriára gondolok van-e felsőfokú környezetvédelemmel kapcsolatos képzés?Oda hogy lehet bekerülni és milyen költségvonzata van?
„Röviden” ennyi!Előre is köszi a segítséget!
Environmental Engeneering v. Environmental Engineering Science, ilyet keress. Biztos van Ausztriában is.
Külföldön szerintem normális a képzés és el tudnak helyezkedni a szakemberek.
Magyarországon... Elsőéves környezetmérnök hallgató vagyok, és azon gondolkozok, hogy milyen szakra menjek át a következményeket is vállalva, mert ennek is se haszna, se célja, se eredménye nincs, viszont egy biztos: diplomás munkanélküliség!
A környezetmérnöki szakkal kapcsolatban - más hasonlóról nem tudok nyilatkozni:
7 féléves a képzés. Ebből levonhatunk két félévet, amik alapozófélévek, és más mérnöki szakokon is hasonlóak. Nálunk két tárgy van, amit a másik két, gyökereiben különböző szak nem tanul, a többi tárgy és tananyag ugyanaz!!
Marad 5 félév. Ebből az utolsó kettőben már megint nincs semmi szakmai, csak a szakirány. Namost jobb helyen van vízminőség-védelem, levegőminőség-védelem, környezettechnika, stb. Nálunk olyan szakirány van, ami még a nem keresettnél is kevésbé keresett a munkaerőpiacon plusz végképp semmi köze a környezetvédelemhez. Ezt a szakirányt a tanárok is alázzák...
Tehát levonhatunk még két félévet.
Marad csupán három félév magára a szakmára. Van környezeti elemek védelme, ez 5 tantárgy, vízminőség v., levegő, zaj/rezgés/radioaktivitás, hulladékkezelés, talajv. Van ezen felül természet- és tájvédelem, ez két féléves tárgy.
Több tárgyról nem is tudok - két egyetem mintatantervét is néztem, egyik a sajátom -, ami kifejezetten környezetmérnök-tárgyak, illetve államvizsgán is a fent felsoroltakból vannak csak tételek.
Namost gépész-, villamos- stb mérnököknek indul környezetvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzés, ami ált. négy féléves, így egy félévvel hosszabb is, mint a mi képzésünk. Ők tehát vélhetően ugyanazt tudják, mint mi, csak mellé van gépész, villamos közlek. egyéb mérnöki diplomájuk.
Melyikünket fogják előbb alkalmazni?
Egyébként a BME-VBK biomérnöki szakján indul környezetvédelmi szakirány. Ha valaki mindenképpen a környezetvédelemmel akar foglalkozni, annak ezt ajánlom. Biomérnök = vegyészmérnök, tehát keresett. Ráadásul a környezetvédelmi szakiránnyal lényegében környezetmérnök is, sőt, szerintem az összes környezetmérnöki szakmai tárgy megvan nekik is a szakirányukon. Aztán biomérnök BSc + MSc-vel mehetsz doktori iskolába, és akkor a kémiai tudományok doktora leszel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!