Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a feltételei annak, hogy...

Mik a feltételei annak, hogy valaki kutatóorvos lehessen?

Figyelt kérdés
Tanulás szempontjából. Pl. miből kell emelt érettségi, aztán a továbbiakban hogyan tovább? (Évek, egyetem stb.)

2014. ápr. 24. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kutatóorvos....

Egyértelmű..

Brutális kémia+biológia imádat(nem elég hogy tudod,oda efféle szenvedély kell,hogy szeresd,és érdekeljen nagyon)

Ebből a 2-ből elvárt az emelt.

2014. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy kutató orvos legyél ahhoz az orvos egyetemet kell választanod (6 év), majd egy adott témakörre specializálódnod amire konkrétan nincs év meghatározva, sok helyen még jelzés értékűen sem.


Az orvosihoz kettőt kell választani emelt szinten:

biológia vagy kémia vagy fizika


De dolgozhatsz kutató orvosokkal, mint fizikus, vagy biológus, vagy kémiával foglalkozó vegyész- vegyészmérnök, informatikus stb stb szóval több tudományterületről is csatlakozhatsz kutató orvosokhoz, de konkrétan kutató orvos csak orvosin keresztül lehetsz.


Czeizel Endre orvos lett először, majd a genetikára specializálódott, majd olvasgassál utána a neten.

[link]

2014. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval években is húzós, köszi a válaszokat.
2014. ápr. 24. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit tennék hozzá a többiek által elmondottakhoz, hogy kellő szintű angol nyelvtudás, főleg orvosi kifejezések, mert gondolom nem kevés külföldi szakirodalmat és publikációt is kell majd tanulmányoznod és ezek általában angol nyelven jelennek meg.
2014. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!