Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki lehet ma stewardess, és...

Ki lehet ma stewardess, és mik a feltételei annak, hogy valaki ilyen képzésre jelentkezhessen?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom oda csak nagyon nagy protekcióval lehet bekerülni, vagy keményen le kell szopnod valami fejest.
2014. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Elmeletileg csak erettsegi es felsofoku nyelvtudas.Gyakorlatilag viszont akkora a tuljelentkezes,hogy szerintem felsofoku vegzettseg es valamilyen costumer service vagy idegenforgalmi tapasztalat nelkul lehetetlen bekerulni.

En egy dubai legitarsasaghoz jelentekeztem kivancsisagbol, az oneletrajzom alapjan behivtak elbeszelgetesre.Bar nem mentem el,mert addigra talaltam munkat,hallottam,hogy egesz napos volt a valogatas es tobb szazan voltak.

Nekem egyebkent foiskolai vegzettsegem van,a magyaron kivul 2 nyelvet beszelek anyanyelvi szinten es egyet kozepfokon,valamint tobb even keresztul dolgoztam 5*-os szallodakban.

Hogy ennyivel megkaphattam volna-e az allast nem tudom,de ahhoz eleg volt,hogy behivjanak.

2014. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* az Emirates Airlines-hoz jelentkeztem
2014. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia :) Én is légiutaskísérő vagyok. Ahhoz, hogy "stewardess" legyél elengedhetetlen a nyelvtudás. A nyelvtudás ebben a szakmában bárminél többet ér. A minimum elvárás az az érettségi és az angol nyelv folyékony beszélése. Viszont nem hátrány, ha van felsőfokú végzettséged. Az angol nyelven kívül még beszélned kéne 1-2 nyelvet, hogy ne csak a fapadosokhoz vegyenek fel. Kezdőként felesleges a nagyobb légitársaságokhoz jelentkezni, mivel oda általában tapasztalattal rendelkezőket vesznek fel. Célszerű valami fapadosnál, vagy charter cégnél kezdeni. Budapesti bázisa van a Wizz Airnek, a Ryanairnek és a Trvel Service-nek. Németországban van a Germanwingsnek, Easy jtnek, Hamburg Internationalnak és a Germania airlinesnek. Bécsben van a Fly NIKI-nek bázisa. Ugyan ez nem fapados, de van amikor ide is vesznek fel kezdőket. Angliában pedig Wizz, Ryanair, Easy Jet, Jet2 bázis található. Külön tanfolyamot nem szükséges elvégezned. Amikor felvesznek az egyik társasághoz, akkor ott a saját képzésen kell majd részt venned.
2014. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!