Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik minort választanád a...

Melyik minort választanád a három közül, és miért? (bölcsész kar)

Figyelt kérdés

Nyelvszakos vagyok, de annyira nem vagyok oda a nyelvészkedés gondolatáért. Ellenben az irodalmat szeretem, szeretnék azzal foglalkozni, irodalmi körökben mozogni, írni.

Tehát a választékok:

- tolmácsnak specializálódás (ez felér egy minorral, de hát nem hiszem, hogy előrébb vinne céljaimhoz vagy az elégedettséghez)

- magyar (de mi van, ha elmegyek ebből az országból később?)

- színháztudomány (fogalmam sincs róla, miféle tudást ad, hiába olvasom el a felvit, nem lettem okosabb)


Valakinek ötlete, tanácsa van esetleg? Tekintsünk el attól, hogy nincs ismerősöm, és nem lenne protekcióm a későbbiekben - ,,játsszuk azt", hogy csak a tudás számít. Lécci ne írjatok olyat, hogy egyik rosszabb, mint a másik, én hiszek magamban. Lényegében szeretnék egy naaagy műveltséget, bár úgy gondolom, azt egyedül is megszerezheti az ember, olvasva a könyveket, bújva az internetet (az irodalmat a törivel párhuzamosan szoktam olvasni, hogy értsem is, miről ír az adott ember).

De egyébként annak is örülnék, ha valaki leírná, mi zajlik tulajdonképpen egy magyar szakon/magyar minoron. Utáltam a nyelvtani szabályok magolását régen, csak emiatt taszít nagyon... Magyar szakon mi kap hangsúlyos szerepet? Milyen óráik vannak? Mennyire ássák bele magukat az írók életébe, a történelembe?

A válaszokat előre is köszönöm.


2014. ápr. 5. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Műfordításon gondolkoztál már? :)
2014. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott, de nem tölt el örömmel a gondolat. Ha jobban belegondolsz, a műfordításhoz sem kell feltétlen diploma, csak egy durván erős nyelvtudás, amit megszerezhetsz az alapszakon, utána pedig kimész egy kicsit külföldre, hogy gyakorlatiasabbá tedd a nyelvtudásod. Az lenne a bajom a fordító-tolmács ,,minorral", hogy nem adna műveltséget, legalábbis nem széleskörűt, hanem egy dologra koncentrálódna rá nagyon, a z idegennyelvre. Irodalmi szempontból nem adna tudást, szerintem, de persze nem tudhatom - így képzelem.
2014. ápr. 5. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:
A helyedben megcsinálnám a tolmács specializációt ÉS a magyar minort. Akkor egyrészt tanulhatod azt, amit szeretnél, másrészt több lábon állsz, meg tudsz élni akár itthon, akár külföldön. Bár kérdés az is, milyen nyelven beszélsz, mi a főszakod.
2014. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

holland

De nem lehet egyszerre kettőt csinálni. Vagy választasz egy minort, vagy csinálod a tolmács spec-t.

2014. ápr. 5. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:

De jó neked! Én is tanulok hollandul, de még nagyon az elején vagyok.

Akkor tolmács spec. Arról lényegesebb, hogy legyen papírod. Amit magyar szakon tanulsz, azt önállóan is meg tudod tanulni. Nem tudom, most hogy megy, de amikor egyetemista voltam (ELTE), bárki bármilyen előadásra beülhetett, kutya nem nézte, hogy odatartozik vagy sem. Csak a szemináriumokhoz volt kötött létszám. Vagyis ha érdekelnek a magyar szakos előadások, bemehetsz bármelyikre anélkül, hogy járnál oda. Nyilván nem vizsgázhatsz, de ha csak a saját magad szórakoztatására érdekel a téma, akkor ez inkább előny, mint hátrány.

2014. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát én is az elején vagyok, még csak most lesz az első nyelvvizsgánk (elsős vagyok ugye). :)

De a fordító-tolmács dolgot szerintem okj-n is vagy valami tanfolyammal is meg lehet szerezni szerintem... nem így van?

Én azért furcsa mód büszkébb lennék úgy a tanulmányaimra, ha papírom is lenne róla - magamat ismerve nem járnék be olyan órára, amikhez neptun alapján semmi közöm.

2014. ápr. 5. 14:44
 7/11 anonim ***** válasza:
A tolmács-fordítóképzés normálisan posztgraduális képzés, és egy vagyonba kerül. Ha van lehetőséged az egyetemen ingyen elvégezni, ne hagyd ki!
2014. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi számít vagyonnak?
2014. ápr. 5. 14:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Magyar szakon sok a nyelvészet, kőkemény grammatika, fonetika, én úgy érzem, hogy több a nyelvészet, mint az irodalom. De ki lehet fogni remek irodalmi órákat is, úgyhogy ez némiképp ellensúlyozza.

A színháztudomány jó, de csak akkor, ha utána vannak vele terveid, pl. SZFE-re felvételizni, stb.

2014. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
270 ezer félévenként. Oké, nem egy kifizethetetlen összeg, de minek, ha nem muszáj?
2014. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!