Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok rendesen tanulni?

Miért nem tudok rendesen tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta felsős lettem(8 osztályos gimibe járok)tehát 5. től még nem is de már 7. től kezdve nagyon lerontottam a tanulmányi eredményeimet...alsóban kitűnő voltam,5. be 1 db 4 es,6. ba 2 7.be már lett 2 hármasom magatartással együtt 4,és idén 8.ba még nincs félév,de lehet h lesz kettesem is...de nem valószinű.


Itthon semmit nem tanulok,mikor bemegyek az iskolába mindig a szünetekben irom meg a házimat(nem másolom,csak ha rendkivüli eset van.),és szünetekben is tanulok.Ha érdekelne is akkor talán menne a tanulás,de engem inkább a matek,fizika,kémia(esetleg)érdekel...ezekkel nincs is baj,mert 5 ös vagyok matekból,fizikából dicséretes votlam eddig minden évben,kémiát meg az idén kezdtük(de érdekes).tehát inkább reál beállitottságú vagyok,és a magyar,töri abszolút nem érdekel,hidegen hagy.Ja és kihagytam hogy angolból csak ötöseim vannak,latinból örülök h megkapom az ötöst.



Ha esetleg valaki mondana egy módszert amivel növelhetném az átlagomat,és nem vesz túl sok időt igénybe,megköszönném.

ja,és azt elfelejtettem mondani ,hogy nem vagyok gépfüggő,tehát nem sokat gépezem.inkább haverokkal lógok,hülyülünk:D,és sport.

kérem azokat akik hasonló cipőben járnak(na meg azokat is akik nem):D irjanak.köszönöm


2009. dec. 15. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem szreted az olyan tágyakat amiket magolni kell. Erre csak azt tudom,hogy nagy önuralomat kell gyakorolnod és elhatározást hogy megtanuld.
2009. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz te rendesen tanulni, csak ami téged nem érdekel, azzal nem akarod az idődet elpazarolni. Így vagyok ezzel én is, és bizton állítom, hogy nagyon sokan mások is.

Namármost a jelenlegi oktatási rendszer nem az általános műveltséget támogatja, hanem a specializációt. Elég megnézni csak a felsőoktatási intézményekbe való bejutási kritériumok egyikét (2 tantárgy %-ának duplája + plusz pontok).


Lényeg a lényeg: Amit szeretsz, azt tanuld tisztességgel, amit meg nem szeretsz, azt csak alap szinten, hogy azért mégse legyél belőlük hülye, legyen róluk fogalmad. 8-ban ez azért egy 4-est jelentene ezekből a tárgyakból, középsuliban meg egy 3-ast.

2009. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
No, milyen tantárgyakra (latin, angol, magyar, töril...) gondolsz, mert mindegyiknek más a módszere van. Ha válaszoltál, segítek (:.
2009. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:)köszönöm a válaszokat először is.

Történelem,irodalom(versek),és talán biológia.:S...köszi

2009. dec. 18. 21:18
 5/9 A kérdező kommentje:
de am meg tudnám tanulni mindet csak szeretnék tudni valami gyorsitó múveletet:D
2009. dec. 18. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Juj, elkéstem 4 hónapot... (Még aktuális?) :( :( :(


Nos, történelem a kedvencem, mert a tanárom az egyik legjobb. Én összeszoktam írni az évszámokat, és valamilyen összefüggést, eseményt, azaz egy másik eleve tudott évszámmal, vagy egy eseménnyel összefüggésbe hozom, így sokkal könnyebb...


A töri dolgozatnál nekem mindig kellett fogalmazást írnom, egy eseményről... Próbálj az eseményekhez még hozzás olvasni, az érdekességekrül, kuriozitásokról... Úgy írd le, mint egy mesét... :)


Irodalom... Pontosan, mit tanultok? Mert nem igazán tudom, hogy egy nyolcosztályos gimnáziumban, milyen struktúra alapján épül fel az ott tanított irodalom?


Biológia... Uh, én azt nem tudom elmondani, mert még hallani sem bírom... Ott tényleg azt tudod csinálni, hogy megtanulod a szavakat, nem érzek olyan motivációt, én személyesen, hogy ezt a tantárgyat azért tanuljam, mert érdekes.... :S


Latin... nem értem ezt a mondatod:

"latinból örülök h megkapom az ötöst." Egy picit ezt a szófordulatot nem értem, mert olyanokra szokták mondani, örülök, hogy megkapom a kettest, hármast... Ötöst? Nem tudom :) De a nyelv csak a tanáron és tankönyvön múlik...

2010. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom ezeket a kidolgozott valaszokat,legfokent az utolso ! :)
2010. máj. 7. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:
sh
2010. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja csak úgy mellékesen töritanár 2.75 re kettest adott év végén. :)
2010. aug. 9. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!