Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok rendesen tanulni?

Hogyan tudok rendesen tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy nem tudok rendesen tanulni. Vagyis elolvasok 1 anyagot 4-5* és nem értem meg. Hiába szeretném megtanulni a tananyagot, és nem tudom. Tudna valaki egy jó módszert ajánlani?


2011. ápr. 25. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Koncentrálj csak az anyagra és semmi másra! Ne szóljon a háttérben zene, a tv-t és a számítógépet is kapcsold ki. Esetleg a mobilodat is lenémíthatod, így tuti nem fog megzavarni senki és semmi.


Én úgy csinálom, hogy kisebb részekre osztom az anyagot és ezeket olvasom el először külön-külön kb háromszor egymás után. Aztán megpróbálom felmondani magamnak a kis anyagot, ha megy, akkor olvasom tovább a következőt, felmondom azt is és így tovább.


Persze fontos az, hogy szünetet is tarts, hiszen az agyad nem tud egyfolytában koncentrálni. Hallgasd meg a kedvenc zenédet, igyál egy kis vizet vagy zöld teát mert az serkent. Csak aztán el ne felejts visszaülni! ;)

Én szőlőcukrot vagy csokit szoktam enni tanulás előtt fél órával, lehet igazából nem hat semmit sem, de bebeszélem magamnak, hogy na, megvolt a szőlőcukor/csoki, serkenti az agyam, úgyhogy gyorsabban fogok tanulni. :]

2011. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én ugy szoktam megtanulni az anyagot ha összefoglalom a saját kis papíromra .. kidíszitgetem.. és olvasgatom..
2011. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jegyzetelj.


Először elolvasod a könyvet, így fogalmad lesz az anyagról, és a végén a nagyobb vázlatpontokat kiírod. Mikor másodszorra olvasod, kibővíted a jegyzetedet.

FONTOS: Saját szavaiddal írd, a te stílusodban, elvégre is ez a te érdekedet szolgálja, szóval úgy írd, hogy minél hamarabb megtanuld belőle az anyagot. Még vicces is lehet, a lényeg, hogy a tiéd, a te stílusod szerinti, és így hamarabb tudni fogod. Ha a könyv szavaival írsz jegyzetet, az már nem olyan jó szerintem. Színeket is használhatsz, vagy mini ábrákat. Ha szórakoztatóbb a jegyzet, nem görcsölsz annyit a tanuláson, és hidd el, jobban és hamarabb meg is tanulod amit kell.

2011. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az olyan tantárgyakkal mint a történelem,földrajz,kémia nincs gondom, mivel ezek jobban érdekelnek, de mondjuk a matekkal,fizikával és a kémia is olyan amit nem nagyon értek. A matek és fizikára adjatok légyszíves választ mivel az sajnos 4 éves tantárgy nállunk
2011. ápr. 25. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy elmagyaráztam a macskámnak. Mivel ő macska, és nem érti a fizikát én elmagyaráztam egy kisgyerek szintjén. És mialatt megpróbáltam elmagyarázni én is megértettem. :)
2011. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly heti 9 óra fizikám volt első félévben, a másodikban heti 8 óra. Át kell vészelni valahogy. Tuti tippem nincs.

Nálunk szerencsére rugalmas volt a tanár, és nem kért minden apróságot dogában, beszélgettünk is vele órán. Év végére mindenki megszerette valamennyire, pedig év elején nagyon tartottunk tőle.


Tény, sok múlik a tanárokon, el tudják hitetni, hogy buta, béna vagy az adott tárgyhoz, de azt is elhitethetik, hogy egy kiválóság vagy. Ha a tanárral van a gond, kérj meg valakit, (felnőtt, osztálytárs, ismerős) aki érti az anyagot, hogy segítsen. Nagyon sok múlik azon, hogy hogyan adják le az anyagot.

2011. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem(egész iskolának akit ez a tanár tanít) épp ez a gond hogy elhiteti hogy hülyék vagyunk, és mi sajnos megszívtuk mivel a tanár az anyagot nem adja le rendesen (havi 1* ha jól leadja) és az osztály 95% bukásra áll. Ezért szeretnék rájönni arra hogy mivel tudom jobban megtanulni az anyagot, az olyan tantárggyal amit könnyű megtanulni azzal nincs gondom csak a matekkal és a fizikával!
2011. ápr. 25. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nekem(egész iskolának akit ez a tanár tanít) épp ez a gond hogy elhiteti hogy hülyék vagyunk, és mi sajnos megszívtuk mivel a tanár az anyagot nem adja le rendesen (havi 1* ha jól leadja) és az osztály 95% bukásra áll. Ezért szeretnék rájönni arra hogy mivel tudom jobban megtanulni az anyagot, az olyan tantárggyal amit könnyű megtanulni azzal nincs gondom csak a matekkal és a fizikával!"


Micsoda ismerős szavak. :S

2011. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem erősségem a matek, fizika és a mi tanárunk sem volt a legjobb, szinte semmit nem értettem abból, amit magyaráz.

Nincs olyan osztálytársad vagy ismerősöd aki kb veled egykorú és jó matekból? Én az egyik osztálytársammal gyakoroltam a matekot és úgy ment. Mivel egy tanár úgy magyarázza el, ahogy egyetemen neki elmagyarázták és szárazon adja vissza az anyagot. Ezzel ellentétben egy veled egyidős diák teljesen más módon értelmezi és magyarázza a feladatokat, 'fiatalos' gondolatmenetet tud neked is visszaadni és nem csak beléd tömi a száraz anyagot..

2011. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia ismét,


Egy esélyetek maradt, a szülők összejönnek, beszélnek a tanár viselkedéséről, és írtok közösen a szülőkkel egy kérvényt, hogy xy okok miatt új tanárt szeretne az osztály, és ti és a szüleitek is aláírjátok. Az éven már nem biztos, de jövőre tuti új tanárt kaptok majd. Fel kell hívni az igazgató figyelmét a problémára, hogy talán a többi osztály is emiatt nem tudja a tárgyat teljesíteni.

2011. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!