Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan készültök/készültete...

Bratilla kérdése:

Ti hogyan készültök/készültetek az emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hog nem bízom abban, hogy a magyartanárunk mindent elmondott, amit tudni kell. Imádom, de sajnos ő is sokszor hajlamos volt elbolondozni az időt, és mikor egyik ismerősömmel (másik suli) beszélgettem, ők sok olyat tanltak, amit mi nem. Tankönyvek közül a Pethőné Nagy Csilla által írtakat használjuk (ami egy évflyamon belül 2 kötetetes), de ezzel sem vagyok teljesen kiboldogulva. Vagy szerintetek elég azt átnézni, csak én aggódom túl? Ti mikből és hogyan készültök/készültetek?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. jan. 29. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Pethőné-féle könyvből tanulok, bár az órákon ált. csak a szöveggyűjtemény részét használtuk aktívan, mert a tanárunk mindent elmondott, amit fontosnak talált, és a dolgozatok sem a könyv alapján voltak. Az érettségire készülés miatt minden kötetet elolvasok - azokat a részeket is, amelyeket a tanárom nem tanított -, és a kulcsszavakat, lényeges gondolatokat kijegyzetelem. Nekem nagyon hasznos az is, hogy korábbi érettségiket oldok meg, majd utána lassan átrágom magam a javítókulcson is. Pl. eleinte a fogalommagyarázatnál teljesen értékelhetetlen dolgokat írtam le, de most már lett rutinom, és egész jól mennek. :)

2014. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oups, most vettem észre, hogy még januári a kérdésed... :D Gondolom, azóta már te is sokat készültél az érettségire :)
2014. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ, hasznos volt! :) Én is tervezem, hogy majd érettségiket oldok meg, de eddig ahogy belenéztem, annyi olyan van benne, amit mi nem tanultunk... elég ijesztő.

Én amúgy jövőre fogok csak érettségizni, szóval még azért van időm... :) Neked sok sikert kívánok :D


Amúgy szerinted az a Pethőné-féle könyv alkalmas arra, hogy önállóan felkészüljön belőle valaki? Mert órai jegyzeteink sajnos nem igazán vannak. :(

2014. márc. 27. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi :) Tudom, hogy sablonosan hangzik, de kezdj el már szeptembertől aktívan készülni. Sajnos én nagyon későn, kb februárban álltam neki a komoly készülésnek, és még mindig vannak erős hiányosságaim :( Amikor mondták nekem, hogy már ősszel álljak neki a rendszeres készülésnek, nem hittem el.. Szóval te ne ess ebbe a hibába :)


A Pethőné-féle könyv elegendő az önálló feldolgozáshoz. Szerintem nagyon szárazan van benne leírva minden, tehát belőlem mindig egyfajta magolást vált ki, ha a könyvből taulok.

Persze, a magyar emelt olyan, hogy soha nem lehetsz 100% biztosan felkészült rá. Pl. valamelyik évben volt 1 versszak megadva egy versből, és el kellett dönteni, hogy ki írta, mi a vers címe, milyen a ritmusa, stb. Arany János - Tetemre hívás c. verse volt, és ez nincs benne a Pethőné könyvében.


Nincs lehetőség magyar fakultációra/specializációra járni?

2014. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!