Szigorúan kötelező a zsinórírás a magyar nyelv tanulásakor?
Magyarországon legalább 60 éve nincs zsinórírás.
Viszont minden gyereknek az írott betüket kell megtanulnia, az "egyszerüsített" értelmetlen dolog.
Hát ez nehezen megítélhető kérdéskör, de nekem van papírom diszgráfiáról (bár nem élek vele és nem is komoly szintű) és szerintem segített az áttérés.
Legalábbis számomra olvashatóbb az írásom bár t és f, illetve a 2 és a néha összekeveredik, ha gyorsan írok. A többi betűm szerintem jól megkülönböztethető.
"A kérdésem apropója az, h sztem vhol maga az írástanításunk módja az, ami a diszgráfiás problémáknak a melegágya. Ezen lehet h lehet segíteni, v csökkenteni a bemutatott karakterkészlettel. DE még nem ástam bele magam a témába, ezért kérdeztem rá itt még most."
Nem tartom valószínűnek, hogy a betűkép egyszerűsítése megoldás legyen, ha az oktatási módszertan nem változik. Viszont ha a módszertan pozitívan változik, az pozitív eredményt hoz a folyóírás tanulásában is. Az írástanítás hibájának én mindenekelőtt azt rovom fel, ha (akár a szülők is, sőt ők a leggyakrabban) akkora csinnadrattával harangozzák be, mintha egy nagyon nehéz és különösen gyötrelmes dolog kezdődne a kisiskolások számára. Persze, hogy nagy munka, mert először kerülnek abba a helyzetbe, hogy a rajz/festés szabadabb kézmozgása után kérlelhetetlenül kötött mozdulatokkal dolgozzanak (függetlenül attól, hogy folyóírás, vagy "nyomtatott" betűk). De a túldramatizálás elsősorban pont a kicsikben okoz görcsöt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!