Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készültök államvizsgára?

Hogyan készültök államvizsgára?

Figyelt kérdés
Humán területen fogok karácsony előtt államvizsgázni és nagyon félek. Szeretnék kérni pár tanácsot, hogy ki hogyan készült államvizsgára, illetve mit javasolnátok, hogyan érdemes készülni! Remélem karácsony előtt nem lesznek a vizsgáztatók nagyon szőrös szívűek:-)!
2009. nov. 30. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ma estem túl sikeresen az államvizsgán, úgyhogy frissek az élményeim! :)

Bár én természettudományi területen végeztem, de tanulás módszerét tekintve szerintem ez mind1.


Szóval... én először fogtam a tételsort, és mindegyik tételhez odaírtam, hogy honnan/melyik könyvből/miből érdemes az arra a tételre vonatkozó tananyagot átnézni.

Ha ezzel megvoltam, utána kezdtem el részletesen foglalkozni a tételekkel. Megint elkezdtem előlről, és elolvastam mindent, ami adott tételhez tartozott.

Amikor az elolvasással is végeztem minden tételnél, akkor fogtam megint előlről, és a lényeget kiírtam. Itt nem kell minden egyes fontos tényezőre gondolni, inkább csak fogalmak, esetleg fontosabb adatok, a többit (hosszabb szöveges részeket nem jegyzeteltem ki) meghagytam, hogy majd átnézéskor a könyvből elolvasom megint.


Remélem, nem lett nagyon zavaros! :)

Sok sikert!

2009. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó neked, hogy túlvagy rajta:-)! Hogy sikerült, ha szabad kérdeznem?

Hasonló módszert kezdtem el akalmazni, mint amit javasoltál, én kijegyzeteltem a tételt, ezután kibővítettem, és a 3. olvasásnál ebből aláhúztam a lényeget...vagy valahogy így:-)!

Szigorúak voltak? Vagy bíztattak? Grat mégegyszer:-)!

2009. nov. 30. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Köszi! :)

Viszonylag jól sikerült. Magával a vizsgával/tétellel nem volt gond. Azt a tételt húztam, amit akartam. :)

A diplomába bekerülő jegy viszont az "évközbeni" átlagaim miatt csak 3-as. De legalább nem buktam meg :)


Nem voltak szigorúak. Inkább segíteni próbáltak, ha vmi nem jött könnyen, v. hirtelen nem tudtam válaszolni egy kérdésre. Csak halkan megsúgom, volt olyan kérdés, ahol még súgtak is. :)

Mégegyszer sok sikert! És ne izgulj! Utólag Te is rájössz majd, hogy nem vészes. (Bár én is paráztam előtte rendesen, napokig alig tudtam aludni).

2009. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!