Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készültök fel egy...

Hogyan készültök fel egy szigorlatra?

Figyelt kérdés
Hány napot szántok rá? Milyen módszerrel tanultok? (csak olvasgatjátok az anyagot, vagy tételről-tételre tanuljátok?)
2011. aug. 30. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem sokan készülnek már szigorlatra, mert a legtöbb helyen már nincsen.

Persze nekem azért van szerencsém párhoz:D Eddig 3 darabon vagyok túl.

Anatómiára 3 hetet, élettanra és biokémiára majdnem 2 hetet szántam.

Persze előtte tanultam minden számonkérésre és vizsgára normálisan. Ha nem így tettem volna, akkor nem igazán lehetett volna megcsinálni egy vizsgaidőszak alatt mind a hármat...

Úgy csináltam, hogy nagyjából beosztottam, hogy egy nap hány tételt nézek át (nem készítettem teljes pontos menetrendet, mert annak úgy is az lett volna a vége, hogy elcsúszok és pánikba esek:D). Aztán szépen tételről tételre haladtam. Ami nem volt normálisan benne a könyvekben, vagy csak nagyon szétszórtan, azt kidolgoztam.

Plusz csináltam egy csomó kisebb jegyzetet és ábrát a bonyolultabb dolgokról.

A végén hagytam pár napot az ismétlésre, nekem az sokat segít:)

2011. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mármint külön-külön két hetet:)
2011. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk még van szigorlat. Társadalom- politikából kellett nálunk szigorlatozni: gyakorlatilag egy éven keresztül készültem rá, mivel a szemináriumra óráról órára kellett készülni. A szigorlat előtt kb. egy hónappal kezdtem el kidolgozni a tételeket, plusz olvasgattam a kötelezőket. Nem mondom, hogy éjjel - nappal erre készültem, de minden nap szántam rá 2-3 órát.
2011. aug. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!