Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a tücsökszakok?

Melyek a tücsökszakok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 19:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ilyen létszámban oktatni mint a 2000-es években tették tényleg luxus egy gazdaságilag nem túl erős országban pláne...de nem önkényes és haszontalan az a tudás amit ott oktatnak...se nem öncélú.

Azaz ország vagy nemzet amely elveszti nyelvét és történelmét nincs többé.....s tudományok tudománya filozófia..sorolhatom..de attól a jelen gazdaságban közvetlenül mégsem hasznosítható dolgok, de élni és létezni sem tudnánk nélküle. Elég faramuci helyzet. Az ideális megoldást kell megtalálni.

A mostani kormányunk nagyon ügyesen alkalmazza azt oszd meg és uralkodj filozófiát. Ez a bölcsész ellenesség és tücsökszakozás (ami nem lenne megengedhető a politika részéről) is egy kormányzati megosztó politika eredménye. Kiáltsuk ki a humán szakokat felesleges léhűtőknek..addig is azzal foglalkozik az egyetemista hogy őket piszkálja és nem a kormány döntéseit kritizálja..és lám bejött. Ugyanígy elkezdték népszerűsíteni a felsőoktatás helyett a szakmákat...és máris elkezdtek az emberek mutogatni hogy a sok léhűtő a túlképzéses felsőoktatásban pedig jó szakmunkásokra van szükség. (és még csak meg sem elmlítik azt hogy hány % a diplomás munkanélküli Mo-n és hány % a szakmával rendelkező munkanélküli...amiből látszana hogy ha jobb életet akarsz akkor bizony nem elégszel meg egy szakmával) Ez van...aki ezt a kérdést is feltette zokszó és gondolkodás nélkül nyalta be amit elé tálaltak politikailag. Hahó...gondolkozzatok már fiatalok!!!

2013. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen hinném, hogy a kormány tervelte volna ki a büfészakok egyöntetű utálatát (nem, NEM védem a kormányt, távol álljon tőlem, sőt). Egyszerűen a nép is látja, hogy állati sok bölcsész jön ki a sulikból és egyszerűen nincs annyi munkahely (szinte semmilyen sincs, ha már itt tartunk), ami foglalkoztatná ezeket a diplomásokat. Pluszban nem egyszer látni a neten, ismeretségi körben, hogy sok BTK-s hallgató panaszkodik, hogy neki de sokat kell tanulni, meg gondolkoznia kell, de ha kérdezel tőle, akkor nem tud felelni és igenis elmegy ha akar minden nap bulizni. Nyilván, aki nem egyetemi hallgató, az értelemszerűen nem tudja, hogy mit és hogyan tanulnak, de attól még szerintem egy 22-24 éves fiatal felnőttnek illene legalább vázlatokban tudnia, hogy mégis mi a fenét fog dolgozni, ha kijött az egyetemről. Nem csak vonogatni a vállát, meg viccelődni, hogy ő majd bölcsészkedik, meg fordítgat, meg majd filozofál.
2013. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Olvasd el (előttem szóló) a régebbi válaszokat...a bölcsész szakok zöme (tulajdonképpen a klasszikus bölcsész szakok)nem arra jók, hogy te tudd mit fogsz dolgozni és képesítésed legyen hozzá...az csak végzettségi szintet jelent és humán műveltséget semmi többet. Te is azt várod egy szaktól hogy szakképzettséget is adjon...ezek nem ilyen szakok, azért akinek állás és karriert saját erőből kell építeni az ne menjen oda. A bölcsész szakokat azoknak találták ki akiknek van olyan hátterük az életben amivel elvannak ellennének egyetem nélkül is..pl lásd a legismertebb példát erre: Katalin cambridge-i hercegné, mint művészettörténész...

Szóval ki mögött ott a családi vállalkozás vagy jól kereső férj az eltölthet bölcsésztudományok tanulmányozásával éveket, hasznos mindenkinek a dolog, fennmarad a tudomány ami az országnak fontos, műveltebb lesz a diák...de neki ha dolgozni akar nem kell Cv-vel állásra pályázni...ezért megengedheti. Átlag embernek erre se ideje se pénze nincs...az a luxus kategória..de fontos hogy legyen olyan aki megengedheti magának ezt a luxust...a baj ott van hogy sok ember ezzel nincs tisztában és valami csodát vár a bölcsész diplomától ami az esetek 99%-ban nem jön el...és az is van hogy ettől jóval kevesebb embernek kellene finanszírozni a tanulmányait állam által..

2013. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Okés, legyen igazad, hogy bölcsész szakra azért megy az ember, hogy legyen egy diplomája arról, hogy ő művelt. Szerintem nem ördögtől való a szakma sem és a diploma sem, de szerintem a diplomának valami kézzelfoghatót illene adni az ember kezébe - valószínűleg ezért húzok a reál tárgyakhoz. Mindenesetre véleményem szerint az is gond, hogy nincs egyensúlyban a reál vs. humán képzés. Lásd ismételten a BTK - ról ömlenek az emberek kifelé és befelé is, de pl.: TTK-ra a kutya nem megy és lassan egy természettudományos diplomás, hovatovább phd-s ember nem lesz fellelhető itthon, ami azért valljuk be: gáz.
2013. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!