Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a tücsökszakok?

Melyek a tücsökszakok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 19:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem az előttem válaszolótól, hogy milyen szakra jártál?
2013. dec. 27. 19:00
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

tücskológia...(ez egy nagy marhaság)

Ha nincs egy szakra szükség akkor ne finanszírozzák és kész...

Nem vagyok bölcsész de védelmükben mondom, mióta létezik felsőoktatás nem csak szakképzettség megszerzése a cél, hanem a műveltség is...

Nem minden szaknak kell kézzelfogható szakképzettséget adnia..és bekategorizált munkakörökre jogosítania...ezzel régen senkinek nem volt baja..sőt külföldön most sincs...

Csak a jelentkezőnek kell tudnia ról hogyha művtöri szakra megy akkor nagyon sokat fog tudni olyan dolgokról amit a versenyszférában nem tud hasznosítani igazán..és asszisztens lesz belőle jó esetben..de ettől még kell hogy ilyesmiket oktassanak..ettől szép és kerek a világ.

2013. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Okés, nem kell tudnia, hogy mit tanul, mert ettől lesz művelt. És azt valaki elárulná nekem valaki, hogy egy ilyen diplomás kiművelt ember, akinek semmi kézzelfogható nincs a kezében ,de még annyi sem, merre induljon el a nagyvilágba, mit fog dolgozni? Azon kívül, hogy mekis lesz? Művelt egyetem nélkül is lehet az ember: könyvet olvasni ált. isk. 1. osztályában megtanítanak és csak az adott személyen múlik mennyit és mit olvas. Elárulom, hogy bölcsész szakon mit csinálnak: olvasnak és az olvasottakból esszéket írnak. Nehogy már ehhez egyetem kelljen.
2013. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az nem ugyanaz, hogy otthon magadtól olvasgatsz, mint az hogy egy szisztematikusan felépített tanrendben egyetemi tanárok előadásait hallgatod éveken át, tanulsz latinul, ógörögül, filológiát és társat hallgatsz...és ezekből vizsgázol.

Nem kell azon kattogni hogy mit fog dolgozni...azzal kell tisztában lenni, hogy valaki ilyen szakon tanuljon nem mindenkinek való. Ha olyan a háttered hogy karriert kell építened és állásokra pályáznod diploma után akkor elfecsérelt idő mert nem lesz olyan kézzelfogható szakma amihez értesz, ha nem ezen a társadalmi ranglétrán állsz akkor ha érdekel nyugodtan iratkozzál be ilyen szakra. Fel kellene nőni a társadalomnak és átlátni hogy nem vagyunk egyformák, teljesen más és más lehetőségekkel indulunk az életnek egyénenként. Ezzel azt akarom mondani hogy nem mindenkinek kell hirdetések alapján pályázgatni állásokra...és nem mindenkinek kell egy betöltött pozíció előtt diplomával igazolni hogy ő a megfelelő ember az adott pozícióra. Nyilván ha tisztában lenne a sok ember ezzel és nem úgy kezelné az egyetemet mint egy "szakmunkásképzőt" hogy onnan szakmával a kezében fog távozni 3-4-5 év után akkor már mondhatnánk hogy kezd felnőni a magyar társadalom. Szóval bölcsész szakok annak valók akik ezt megengedhetik maguknak ezt a luxust. (és persze érdekli is őket) Akinek állást kell vállalni és saját erőből egzisztenciát teremteni annak tényleg csak a mekis állás jut ha bölcsészen végez, de ezt fel kell mérni..erre írtam hogy nem vagyunk egyformák, más és más a helyzetünk.

2013. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ebben én is szeretnék igazat adni az előttem válaszolóknak, hogy nem mindenki tudná elvégezni mondjuk a jogot, vagy mondjuk a töri szakot. Alapvetően kétféle beállítottságú ember létezik:humán és reál beállítottságú. (Régen, 30-40 évvel ezelőtt még a gimnáziumokban különszedték hogy reál/humán osztály)Aki reálos, az nem tud elvégezni egy humános egyetemet(bölcsész), mert képtelen rá(én is ilyen vagyok), és fordítva is igaz. Persze mind a kettőn kell tanulni, de nem mindegy hogy milyen az érdeklődési kör.
2013. dec. 29. 11:35
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
Persze, kellenek az értelmes, elmélkedő emberek egy társadalomba. És ugye bölcsész szakon nem csak a szabadbölcsész, meg a nyelvszakok vannak, hanem a jog, a töri, a közgázos szakok. De sajnos én inkább úgy látom, hogy itthon(!) az a jellemző, hogy az megy bölcsész szakra túlnyomórészt, aki el akar tengeni lengeni 3-5 évet az egyetemen, addig se kell dolgozni vagy tanulni, kap egy diplomát, verheti a mellét, hogy diplomás aztán meg szépen éhen hal vagy marad apuék-anyuék nyakán. Még ha valaki elhivatott is és tényleg jogász/történész/közgazdász akarna lenni, akkor se kapna munkát, mert annyi van már jogászból/közgázosból, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Történészre hát, hogy is mondjam.... nagyon úgy tűnik, hogy nincs "igény", mert aki töriből nem bizonyos verziót fúj, akkor az sehova sem kell, mert "hülye".
2013. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A jog mióta bölcsész szak kedves előttem szóló??

Mert nem az, nem is bölcsész karon oktatják...az egy totál külön tudományág..semmi köze a bölcsészethez.

2013. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igaz, az külön Jog és Államtudomány. Ezer bocs. A tényen nem változtat, hogy sok jogász van.
2013. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha adott egy olyan szak, amit valaki úri passzióból csinál, és soha nem fog vele semmi munkát szerezni, tehát ergó a tudása önkényes és a társadalom, nem, vagy csak alig profitál belőle, azt miért kell államilag támogatni?
2013. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, kedves előttem válaszoló, ennek a leépítése folyik jelenleg.
2013. dec. 29. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!