Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a tücsökszakok?

Melyek a tücsökszakok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 19:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Tücsökszak? Az meg mi? :D
2013. dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Ezt még sose hallottam:D
2013. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szak, amit ha elvégzel, bármi lehet belőled, mert nagy valószínűséggel nem a képzettségednek megfelelő szakterületen fogsz tudni elhelyezkedni. Bár én inkább büfészaknak nevezném. :-)
2013. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Ez jó! Tehát míg mondjuk egy mérnök, vagy orvos szorgalmasan tanul és dolgozik az egyetemi évei alatt mint a hangya, addig a bölcsész csak hegedűl és szórakozik, mint a tücsök, de egyetem után felkopik az álla.

Tücsökszak... új kifejezéssel gazdagodott a szókincsem.

2013. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, olyan szak-mint ahogy az előttem válaszoló mondja- ahol az egyetem alatt tengsz-lengsz, nincs túl sok értelme hogy ott legyél, viszonylag könnyő elvégezni. Miután elvégezted, nem nagyon tudsz elhelyezkedni, ide azt is mondják hogy a gazdag cégvezetők teszik gyerekeiket, abból a célból hogy legyen diplomájuk.

Most vita arról, hogy az andragógia ide tartozik-e.

2013. dec. 27. 12:35
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Most vita arról, hogy az andragógia ide tartozik-e."


Egyértelműen nem tartozik ide. Mégpedig azért, mert az andragógia nem méltó a szak megnevezésre. Az egy rakás trágya. Találkoztam andragógusokkal. Ha jellemeznem kellene őket, akkor a totális erkölcsi és szellemi nihil a találó kifejezés. Azt pedig még egyik sem tudta nekem megmagyarázni, hogy ő végülis mit is tanul, vagy hogy mire lehet, majd a "diplomájukat" használni.

2013. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Na pontosan ilyenek az ilyen tücsökszakon tanult hallgatók :D

De továbbra is fennáll a kérdés: Melyek a tücsökszakok?

2013. dec. 27. 15:57
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész szakok többsége, környezetmérnök, környezettan, sok földrajzos szak, például a geológus mesterképzés. Most hirtelen fejből ennyi jut eszembe.:)
2013. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Tücsökszak = büfészak, szebb megnevezésben :D HVG-ben találkoztam először ezzel az elnevezéssel, valószínűleg a politikusok nem akartak büfészakozni, így inkább rovarszakoztak.


És, mi tartozik ide? BTK főleg. És az andragógia is simán. Tudom, mert jártam rá (de tagadom). Egy nagy rakás lótrágya az egész. Sőt, a lótrágya értékesebb, mert azt legalább pakolhatod a veteményesre és van haszna. Az andragógiának nincs. Az anglisztikával van még tapasztalatom, azt tudnám mondani, hogy az oda járók nagy része (nyilván nem mindenki) totál el van szállva magától, hogy ej, ő de jó angolos és sír a szájuk, hogy de sokat kell tanulni, mégis buliznak orrba-szájba. Illetve egyszer kérdeztem meg egy szabadbölcsészt, hogy belőle mi lesz, ha nagy lesz, meg mit tanulnak az egyetemen és konkrétan nem tudott nekem válaszolni. Mikor kisegítettem viccesen, hogy "Akkor most bölcsészkedtek az órán?" jobb híján azt felelte, hogy "Igen." Ez sok mindent elárul érzésem szerint.

2013. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

8. leírta, amit akartam volna.

9.: De ismerős, hogy nem tudja, mire jó a saját szakja. Sajnos én se. Mostmár elvégzem, és valamit kezdek vele, de hogy még egyszer erre nem mennék...

2013. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!