Mivel foglalkozik igazából egy környezetmérnök?
Már ha szakmában marad?
Hátha tudja valaki.
Tud valaki konkrétumokat?
A felvi.hu egy hazug kertelés, ködösítés (de más szakoknál is tapasztaltam ezt!!), az iskolák leírása kb. ugyanilyen.
Se nem méréstechnikus, a méréseket más mérnökök értékelik ki, és főleg más mérnökök terveznek környezetbarátabb dolgokat.
Sőt, szűk egy éve hallottam, hogy még egy szennyvíztisztítóban is csak "hááát, dolgozGATnak", de főleg vegyészmérnökök, biomérnökök, vegyészek, biológusok.
Pl. vegyiparban olyan munkakörökben, amiket vegyészmérnökök látnak el, akad néhány környezetmérnök is, de nem túl jók.
Igazábol itthon nem igazán van ilyen szakma.
Külföldön ilyen szak sincs, nem? :D
Illetve olyat találtam, ami a mi környezettanunkhoz hasonló.
Egyszerűen el nem tudom képzelni, ez mire jó.
Vagy Veszprémben, amikor alapították, mit gondoltak, mire lesz jó. Úgy megkérdezném őket.
A felvi.hu-s szöveg kétharmada olyan munkákat sorol, amit végeredményben egy más végzettségű ember tud (legalábbis jól) csinálni, a másik egyharmadáról maga a szerző se tudja, mit írt, csak hadovált.
Csakhogy 18-19 éves emberektől nem lehet elvárni, hogy felfogják, hogy ez lényegében csalás, ahogy van.
A felvi.hu-n minden szakról óriási kamu van. Az egyetemek pedig saját anyagi megfontolásból csinálnak képzéseket elsősorban, a 90-es évek második felében és a 2000-es évek elején volt a felsőoktatás nagy felduzzasztása, ekkor jött létre ez a szak is többek között. Veszprémben feltehetőleg azt gondolták, hogy a vegyészmérnök szak mellett viszonylag olcsón tudják csinálni a környezetmérnök képzést, mivel előbbi, hagyományos szak miatt megvan az infrastruktúrájuk, oktatói gárdájuk, és az előadások egy részét is össze lehet hozni a vegyészmérnökökkel és a többi rokonszakkal. Ugyanezt Sopronban az erdész képzés mellé tették.
Ez van egyébként, mikor a felsőoktatás nem is akar alkalmazkodni a piaci igényekhez. Mert egyébként ha akarna, akkor sem lenne egyszerű, mert ugye senki sem ismeri 5 év múlva a piaci igényeket.
Persze időnként azért keresnek cégek néhány környezetmérnököt, de ritkaság. Pl. láttam már hirdetést, hogy a vízmű keresett. Valamint ha jól látom, pl. a bajai vízgazdálkodási szakból is környezetmérnök lett vízgazdálkodási szakiránnyal.
Amúgy ha te erre a szakra jársz, és még csak BSc-n vagy, akkor van lehetőséged más MSc-re menned, csak pótolnod kell pár tárgyat. Menj vegyészmérnök vagy biomérnök MSc-re és akkor utólag majd mindegy lesz, mi volt az alapszakod.
Igen, erre járok. :(
Alapvetően nagyon gyenge, illetve a nehezebb tárgyak tuti tölteléktárgyak, a fontos tárgyakat veszik általában lazábbra.
Egyszerűen nem tudom, hogy tudnék tárgyakat pótolni... Egy MSc önmagában is nehéz, nemhogy még plusz tárgyakkal.
A mi egyetemünkön ráadásul nincs "hasonszőrű" szak, mint biomérnök, vegyészmérnök, de még építőmérnök se (az pedig érdekelne, mert a kettőt összevegyítve asszem pont azzal tudnék foglalkozni, ami a legjobban érdekel). Szóval BSc alatt se tudok tárgyakat pótolni.
Hetente járok valamilyen öko-programra, önkénteskedek vagy ilyen konferencia-szerűn vagyok, ismerek egy csomó, a szakmában dolgozó vagy önkénteskedő embert. (Persze mindnek más végzettsége van, természetvédelmi mérnök, műszaki menedzser, biológia ökológia szakirányon, humánökológia....)
Valahogy úgy érzem, ha ez egy "élő" irány lenne, akkor ezek már magukkal rántottak volna, akkor annyi segítségre lenne szükségük, hogy nem is lenne másra időm.
Meg már rég lenne TDK-témám. De lényegében az is van, csak vagy bio/vegyészmérnök, vagy építőmérnök feladata azzal foglalkozni, amivel én foglalkoznék szívesen egy ilyen téma keretében.
Figyelj cimbora.
Felesleges itt azon izgulnod hogy mihez kezdesz majd a környezettan bsc alapdiplomáddal. Mert elárulom nem fogsz semmit.
Felesleges azon is izgulnod hogy erről a Bsc szakról milyen használható Msc-re menj át. Mert nem fogsz tudni átmenni semmi normálisra.
A BSC - MSC útvonalak ugyanis pont úgy vannak kialakítva.
Vagyis büfészakos Bsc-ről, csak büfészakos Msc-re mehetsz tovább. Semmi másra.
Sok fiatal jár így ahogy te. Beíratkozik egy egyetemre, valami büfészakra, remélve hogy ezzel majd lesz belőle valaki. Majd végzés után pedig jön a hidegzuhany.
Kettő-három, netán négy évet szorgalmasan végigtanultál, és abszolút nem ért semmit. Most pedig kapkodnál itt fűhöz-fához hogy mentsd ami menthető.
De hidd el ez teljesen felesleges. Bele kell törődni abba ami nyilvánvaló. Hogy ezzel a szakkal bizony megszívtad.
Amit ebben a helyzetben tehetsz, az annyi hogy fogod magad, veszel egy repülőjegyet Londonba. Beadod a jelentkezésedet néhány étterembe mosogatónak, vagy áruházba árufeltöltőnek, és szépen elkezdesz dolgozni.
Ahogy ezt több százezer hozzád hasonló egyetemista teszi.
A másik lehetőséged pedig, ha mindenképpen értelmiségi munkát szeretnél majd végezni, az hogy fogod magad leérettslgizel újra, és beadod a jelentkezésedet egy olyan értelmes szakra amivel feltehetően munkád is lesz majd.
Pl. Orvos,Fogorvos, Jogász (ügyvéd), informatikus,
vagy mérnök. Persze nem -környezet-, hanem gépész, villamos, energetika, informatika, meg hasonlók.
Nagyjából ennyi lehetőséged van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!