Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nehezen tanulok?

Bratilla kérdése:

Mit tegyek, ha nehezen tanulok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mostanában nagyon nem megy a tnulás. 11. osztályos gimnazista vagyok, és hiába olvasom el tízsszer is az anyagot, nem marad meg. Csak bemagolni tudom, de azt meg pár nap múlva már el is felejtem. Ja, és eleve vázlatokból tanulok, szóval nem az a gond.

Mit tehetnék? Csomószor szinte virrasztok, hogy legalább nagyjából megtanulhassam az anyagot. Elég erős suliba járo, szóval össze kellene kapnom magam, de mit tegyek? Mindjárt itt a félév :(


2013. dec. 10. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet túl vagy terhelve

Pihenj többet

2013. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az lehet, ma is 8 órám volt, holnap is 8 órám lesz, de valahogy csak bírni kellene. Holnapra is rengeteget kellene tanulnom, főleg irodalmat, de egyszerűen nem fog az agyam.. :( Pihenni nem pihenhetek, amíg meg nem tanultam. :(
2013. dec. 10. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg 1 hétre ki kellene kapcsolni. Javaslom téli szünetben alaposan pihend ki magad. Egyébként igyál elegendő folyadékot(napi min. 2 liter), ne éhesen ülj le tanulni, de ne is úgy, hogy túletted magad, vagy járkálhatsz is tanulás közben, ha neked az segít/nekem segített/, ha hangosan mondod fel az anyagot is jó. Folyamatosan készülj ha van rá időd, minden órára, mert ha egyszerre gyűlik összes sokkal rosszabb. Tarts tanulás közben szüneteket, mondjuk félóránként egy 10 perc szünetet, akkor állj fel kicsit mozogj, hallgass zenét, csinálj valami mást. Ne idegeskedj magyar közben, hogy majd a matekra nem lesz idő, mert így sose tudsz egyre koncentrálni és konklúzióként egyiket se fogod tudni. NYUGODJ MEG! Ha már megfordult ez a kérdés a fejedben, valószínűleg lelkiismeretes vagy és szorgalmas, nem lesz itt semmi gond, csak ne parázd túl. Mély levegő!:) Nem feltétlenül kell mindent 100%-ra tudni, leginkább arra készülj, ami a jövőben kelleni fog neked. Én végzős vagyok, és ez az év még kegyetlenebb, mint tavaly volt, már-már elviselhetetlen, de nem az anyag mennyisége miatt, hanem az iszonyatos stressz miatt, amit az emberek maguknak teremtenek. Félnek a dogáktól, tételektől, érettségiktől, továbbtanulástól, munkavállalástól, az ÉLETTŐL. A félelem az egyetlen, ami romba dönthet mindent. Úgyhogy nincs értelme ilyeneken feszengeni és ne a rosszat lásd hanem a jót, ráérsz majd jövőre is stresszelni, most még amennyire lehet fog vissza:-) Sok sikert!
2013. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!