Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehezen tanulok számokat. Ötlet?

Nehezen tanulok számokat. Ötlet?

Figyelt kérdés

Kifejezetten nehezen tanulom a "számos" tantárgyakat. Nehezen jegyzem meg őket, és könnyen elfelejtem.

Hatóanyag tartalmakat kéne most tanulnom (jó sokat), de egyszerűen nem bírom megjegyezni őket, meg összekeverem.


Hogy tudnám beleverni a fejembe?


2013. dec. 9. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
mégis mik neked a számos tantárgyak? matek? vagy töri az évszámokkal? minden tantárgyban vannak számok, így jó lenne,ha kicsit konkretizálnál
2013. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Írtam hogy hatóanyag tartalmakat kell tanulnom, ez valószínűleg ez nem történelmet jelent :)

Konkrétan műtrágya hatóanyagok.


Pl.: Szuperfoszfát (Ca(H2PO4)2+CaSO4

Ebben van: 17-20 P2O5, 25 CaO, 12 S


Ilyenekről van szó. És ilyenből kb. 40 darab.

2013. dec. 9. 15:01
 3/4 A kérdező kommentje:
amiket megadtam hatóanyagokat azok %-ban vannak.
2013. dec. 9. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
hát ezek csak magolással mennek, semmi logika... a képleteket gondolom tudod már, a hatóanyagokat pedig be kell seggelni sajnos. nem irigyellek,de 40 az nem olyan sok,max egy fél óra ha nekiülsz rendesen :)
2013. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!