Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még csak a huszas éveim...

Még csak a huszas éveim közepén járok. Még is nagyon nehezen megy a tanulás. Mit szedjek?

Figyelt kérdés
Beiratkoztam egy okj képzésre amíg gyesen vagyok. És szeretnék phd-zni is később. De már most nehezen megy a tanulás. Régen elolvastam 1szer, majd értelmeztem, elolvastam még 1szer és vissza mondtam. Most a sírás kerülget mert nem marad meg az anyag a fejembe. Mit tegyek?
2013. nov. 12. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
En ugy hallottam egy doboz ChillPill megoldja a problemat. Egyebkent ha ennyire rosszul vagy akkor ne eroltesd a dolgot, a tanulas kotelezo reszen tul vagy ugyis.
2013. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akarat és elhatározás kell. Ugyanígy bőgtem a vizsgáim előtt, mert semmi sem maradt a fejembe.

Amikor kirúgtak a munkahelyemről és éreztem hogy 1000x jobban rá vagyok utalva erre a képzettségre, már érdekes módon jobban ment a tanulás. Talán az is közrejátszhat még, hogy nincs hozzá kedved. De ezt magadban kell lerendezned, gondold és értékeld át a dolgaidat. Mennyire van erre szükséged, mit akarsz elérni.

2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha egy Okj-s képzéssel nem bírsz megbirkózni, akkor hogyan Phd-znél? Ahhoz először kell egy alapszakos diploma, aztán egy mesterszakos diploma (vagy a kettő helyett egy osztatlan képzésen szerzet diploma) és csak utána lehet PHd-re menni.


Ne szedj semmit, mert csak függő leszel. Mérd fel a korlátaidat. Ha képes vagy szerek nélkül tanulni, akkor tedd, ha nem vagy rá képes, akkor nem kell olyan képzésekre járni, amik meghaladják a képességeidet.

2013. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj de honnan gondolod hogy nincs meg a diplomám? Azért kellett ez az okj, ami egy magas szintű képzés, hogy legyen miből finanszírozni majd a további tanulmányim. Ugyanis most csak ebben az okjs szakmában van munka. De ez nem azt jelenti hogy a jövőben az álmaimat ne válthassam valóra.
2013. nov. 12. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 ne te akard már megmondani, hogy ki mit tehet és mit nem. Van aki energiaitalokkal és csokiszeletekkel teszi magát munkaképessé, hogy aztán ott majd halálra dolgozhassa magát.

Miben különbözik az ettől, hogy a kérdező természetgyógyász cuccokat akar szedni az agy jobb működése érdekében (ami valószínűleg majd csak cukor tabletta lesz, nem gyógyszer) és így a tanulásban tegye tönkre magát?

Valakinek az az álma, hogy sikeres lesz a munkahelyén van akinek egy phd.


Egyébként simán elképzelhető, hogy már szerzett mesterszakos diplomát mondjuk az angol költészetből, stb. (Ez lenézően hangozhatott, pedig nem az akart lenni).

2013. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy ilyen kis gyerekek, mint ti, azt hiszitek, hogy normális, ha a tanulás csak serkentőszerek hatására működhet, egyedül csak titeket minősít.


De semmi baj, kérdező. Felelős anyukaként vágd csak tönkre az életedet addiktív szerek használatával. Jogállamban élünk. Úgy teszed tönkre a saját életedet, ahogyan csak akarod. meg közben a gyerekedét is, de hát az kinek számít.

2013. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez jópofa :D Azt sem tudod, hogy mit akar/fog szedni (és valójában még senki nem is ajánlott), de már addiktív szerekkel teszi tönkre az életét. Mi van ha tényleg olyan pirulát vesz amiben csak cukor van? A legtöbb természetgyógyász szerben úgy sincs más, nem fog rászokni semmire. Ha pedig jobb érzése lesz, hogy szedi, akkor miért ne szedhetné?


Másrészt mennyire kell ostobának lenni ahhoz, hogy ne értsd meg: senki nem mondta, hogy CSAK serkentőszerek hatására lehet tanulni, azt mondtam, hogy serkentőszerekkel KÖNNYEBBEN/GYORSABBAN lehet tanulni. Van különbség, bár ezt neked hiába mondom, úgysem érted. Lehet valami tabletta ezen is segítene.

2013. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!