Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a tanulás, mert...

Nem megy a tanulás, mert alapból nem érzem jól magam, sok a gond, meg amúgy is nehezen tanulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbálok nem a gondokkal foglalkozni, valamikor eszembe se jut,de tudat alatt idegesít,ami akadályoz a tanulásban. Nem átlagos problémák vannak,hanem nagyobbak és hosszútávúak, tartósak ,amiket meg kellene oldani, de nem megy,meg ötletem sincs,hogyan. Nem gépezek, nem foglalkozok semmivel, de nem fogom fel,amit olvasok és nem tudok megjegyezni semmit. Lakás kényelmetlen, mert hideg van( fűtést nem én kezelem),meg sötét is volt egész nap. Betakarózva vagyok az ágyban, de nem jó így sem. Ma, most akarok tanulni,mert nem sok időm van rá. mit tehetnék,hogy jól menjen a tanulás?
2013. márc. 16. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Na, akkor ebből a hideg, depressszionáló sötét ágyból ki

-->nyomás a könyvekkel és jegyzetfüzettel egy teázóba: sarokba be, ott kezdj foglalkozni. Folytatás már megy, akárhol.

2013. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg menj akkor közösségbe. Kávézó, teázó. Hideg és sötét szobában nem hogy tanulni, de élni se jó.

Ne szomorkodj, nekem sincs kedvem tanulni... Pedig nagyon kellene! :)

2013. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ilyenkor meg hétvégén semmi nincs nyitva, csak olyan hely,ahol lehetetlen a tanulás. :-S Már az öngyilkosság és a megőrülés szélén vagyok a gondok miatt és még ez se megy.. :-(
2013. márc. 16. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Szánj fél órát arra,hogy olyat csinálsz,amit szeretsz. NIncs fűtésetek anyagi okok miatt?! nekünk is nemegyszer apa de. közepén fűt be,és ilyenkor mielőtt tanulni ülnék jó mozogni egy kicsit,mondjuk én megyek kenyérért a boltba..és amikor hazajövök máris jobb,alapból nem a legjobb a vérkeringésem,kell egy kis mozgás hogy a hideg kezeim melegek legyenek,na de ez egyéni szoc. prob. :D

Lámpa?? Betakarózva is lehet tanulni,ahhoz hogy minden rendben legyen,kezd azzal, mivel te ismered magad,hogy löksz egyet a kedveden vmivel,és utána hátha sínen lennél.

2013. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
élni nincs kedvem már több hete és semminek nem tudok örülni már,akármi is az. Nap,mint nap egyre jobbn süllyedek bele a depresszióba,már szerintem orvosi eset vagyok.. kapcsoltam zenét is,halkan,hátha segít. Kezdem magamon érezni az idegesség fizikai tüneteit. tegnapi napot is elpocsékoltam a mai naphoz hasonló szenvedéssel. amúgy ma gondoltam bele mélyebben,hogy miért nem tudok tanulni, és tényleg ez az oka. okj-s képzéses suliba járok,amit nem kellene elrontanom ilyen miatt,mert nem hülyeségből járok oda. dolgozom is hétköznap, úgyhogy a szabad hétvégémen akarok tanulni többet. hétköznap meg abszolút nem megy semmi.
2013. márc. 16. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

hűha,akkor ezen sürgősen javítani kell :)

hány éves vagy? szüleid tudják?

2013. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szüleimnek nincs köze ehhez,mert nem velük lakom. szerintem is sűrgősen változtatni kell,csak nem tudom.g hogyan. állandóan ezen agyalok.
2013. márc. 16. 21:08
 8/9 A kérdező kommentje:
25 vagyok és nem kis gondokkal. senki nem tud segíteni, pl. szülők se, önállóan kell megoldanom mindent.
2013. márc. 16. 21:11
 9/9 Földesné Mariann válasza:

Szia!

Jó módszert kell választanod a tanuláshoz, az anyagi nehézségeidre pedig személyes pénzügyi tanácsadó. Mindkettőre tudok megoldást!

Ha gondolod keress meg!

Üdvözlettel: Fné Mariann (tanulnijo71@freemail.hu)

2013. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!