Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha TDK-zni szeretnék, hogyan...

Ha TDK-zni szeretnék, hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Elég összetett a probléma.

Nálunk a szakom töltelékszak, ergó sok a hozzá nem értő tanár. Egy igazán hozzáértő van, de az is gyanús, hogy elmegy, ráadásul pont olyan területet oktat, ami nem köt le annyira. Körülbelül csak ez az egy terület nem köt le a szakmában, az ez.

Emiatt tanártól nem tudok témaötletet kérni - amúgy próbáltam és "lepattintottak".

Egyetlen megoldás a külső konzulens.

De nem tudom, mire jó a szakom, nem tudom, milyen kaliberű az a kutatás, ami ehhez a szakhoz kapcsolódik.

Csak azt tudom, hogy kutatni szeretnék, kapcsolatokat építeni, reményt kapni, hogy tudok ezzel valamit kezdeni és van értelme itt szenvedni....


Tud valaki egy általános "algoritmust"?

Hogyan kell cégeket megkeresni, milyen típusúakat, honnan tudhatom, hogy van-e esélyem ott?

Ki tudna segíteni esetleg?


2013. dec. 2. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Nálunk a tanárok lasszóval fogták a TDK-zni vágyókat.
2013. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálunk az az egy fog lasszóval, aki ért is hozzá, akinek a pozíciójára új tanárt keresnek és akinek a szakterülete nem köt le (annyira).


Min változtat a szak neve a válaszon?


Amúgy interdiszciplináris, így nem jó semmire :D

2013. dec. 2. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert hiába írok arról, hogy működik neolatinon, ha te biomatematikára jársz...
2013. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor leírom. Úgyis sokan kérdeznek itt erről a szakról hallgatók és kb. mindnek ugyanaz a véleménye. :D


Szóval környezetmérnök szakra járok.

A különböző méréseket már megcsinálták, de a cégnél amúgy is erre specializálódott technikusok csinálják, szóval nem mi.

A kiértékelést biomérnökök végzik, vagy esetleg vegyészmérnökök, megint nem mi.

Technológiai javaslatot biomérnökök, vegyészmérnökök, egyéb mérnökök tesznek, szóval még mindig nem mi.

2013. dec. 2. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
És hova jársz? Mert pl. a PTE honlapján konkrét témák is meg vannak adva, amiket TDK-ra választani lehet.
2013. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!