Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezért lehet egyest kapni?

Ezért lehet egyest kapni?

Figyelt kérdés

A bnőm azt mondta, hogy a medicinlabda dobása egyes lett, de nem érti hogy miért, mert volt 1 zsámoly felállítva, a fiúk kb. addig meg valaki egy kicsivel tovább dobta és ötös lett és még azt mondta, hogy ő majdnem a feléig dobta.


Nem voltam ott akkor, de mi általában egyformát szoktunk dobni. Félő, hogy nekem is egyes lesz akkor.


2013. dec. 2. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. Én sem vagyok egy kiváló tesis.. kb. 2,7 az átlagom, de ne aggódj, mert ha nem sportirányba szeretnél továbbtanulni, nem fogják figyelembe venni.:)
2013. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eléggé elkeserítő a mai testnevelés-oktatás, ha egy gyerek bejár órára, erőlködik, és ennek ellenére is egyest kap egy készségtárgyból.
2013. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm :)

2. Hallottál már más ilyet is?

2013. dec. 3. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát talán a tanárt kéne megkérdezni,

hogy honnantól kettes-

2013. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, amikor még én jártam iskolába, akkor a tesitanár a saját képességeinkhez mérten osztályozott, nem egy táblázat alapján. (Bár lehet, hogy az én tanárom kimagaslóan jó fej volt.) Én pl. képtelen voltam 12 perc alatt 2 km-t futni (az lett volna a tantervi minimum), de a tanár csak arra kért, hogy fussam le a 2 km-t, ha 14 percig tart, akkor addig és beírja, hogy teljesítettem. Szerintem a tanárnak is jobb, ha a gyerek nem sétál 12 percig, mert úgy van vele, hogy lehetetlen annyi idő alatt 2 km-et futni, hanem lekocog 2 km-t egy kicsit több idő alatt, mint a többiek. De pl. nekem a felülést és társait se időre mérte, hanem ameddig bírtam, csináltam, kicsit pihenhettem, majd folytattam. Én elég dundi voltam általánosban, de középsuliban megnyúltam, akkor már nem voltak ilyen gondjaim, sőt, kifejezetten szerettem tesizni. Akkor már mentek a tantervben lévő minimumok és az a tanárom is nagyon rendes volt. De nálunk soha senki se kapott kettest. Általánosban én négyes voltam tesiből. Rosszabb jegyet csak az kapott, aki mindig "otthon felejtette" a cuccát, mert azért egyes járt, így az átlaga lehetett év végén 4-esnél rosszabb.


Szóval szerintem próbálkozz. A testnevelés pont egy olyan óra, aminek nem a jegyekről kellene szólnia, hanem a mozgásról. Mert magadért mozogsz, a saját egészséged miatt és nem a jegyekért. Megbukni meg csak nem fogsz, ha a tanár is látja, hogy megteszed azt, ami tőled telik.

2013. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a feléig dobta a barátnőd, akkor lehet,

hogy azon túl kellett volna dobni

2013. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A medicinlabda meg nem is annyira nehéz (súlyra)

Bár nem tudjuk, hány métert kellett volna dobni

(meg milyen módszerrel) Hátrafelé állva v. előrefele

2013. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5. Én általánosba mikor távolugrást kellett csinálni, akkor 1.60 lett a legtöbb. Valaki mondta nekem, hogy nem azért mert nem tudom, hanem mert nem akarom. Viszont én akkor erőlködtem, hogy meg legyen a 2 méter de nem ment, pedig akartam, de nem tudtam. A magasugrásnál meg kiállított.

Most középiskolába, meg nem kell csinálni távolugrást, mert gerincferdülésem van. A barátnőmnek is. Ő azt mondta, hogy ennél a medicinlabdánál második próbálkozásnál akarta, hogy messzire dobjon, hogy bebizonyítsa, hogy nem gyenge, de az akaraterőt nem nézte a tanár, csak hogy mennyit dob.

2013. dec. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!