Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adhat egyest a matek tanárom...

MissHungary kérdése:

Adhat egyest a matek tanárom ezért? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, és félévkor új matek tanárt kaptunk mert a régi nyugdíjba ment. Szóval, bajom nem lenne a tanárral mert jófej csak annyi a gondom, hogy ugye mondta, hogy akiknek félévkor hármas vagy rosszabb lett a matekjegye az minden kedden maradjon órák után plusz matekra. Nekem hármas lett (igaz nem igazán számít de két tz-ről is hiányoztam pedig szerintem akkor ha ott vagyok lett volna 4-es 5-ös is..) és nekem így ugye járni kellene. Csak hogy ma ügyeletes voltam és ilyenkor persze nem kell vinni igazán tolltartón kívül semmit, és én sem vittem. Valamelyik szünetbe ott volt nálam szinte az egész osztály mert arrafele volt órájuk és akkor mondta, hogy órák után plusz matek és aki nem jön annak írja az egyest. Utána valaki megkérdezte hogy miért írná be azt felelte, hogy azért, mert az is ugyanolyan óra mint a rendes matek, irodalom vagy a földrajz. Ma nem mentem, mert hát se körző, se vonalzó, se matek füzet nem volt nálam.(tudta hogy ügyeletes vagyok mert első óra előtt még ott beszélgettem vele)Azért írhat be nekem vagy másnak egyest mert nem mentünk plusz matekra?
2013. ápr. 9. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit takar, hogy ügyeletes vagy?

Ilyenkor nem mentek órára, hanem egyéb feladatokat végeztek el?

Ilyenkor egyetlen órán sem jelentek meg mint pl irodalom, tesi, történeélem stb...?


Ha ez így van akkor plussz matekon sem kell megjellenned. Ez egy rendes óra, ami azért van, mert gyengék vagytok, innen ha hiányzol ugyan úgy kell igazolnod, mint, ha egy másik óráról hiányoznál. Ha beteg vagy úgy, ha más tevékenységet osztottak rád (mint pl ügyelet) akkor úgy mint ha második órán irodalomról hiányoznál.

2013. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy szokott lenni az ügyelet, hogy az nap délelőtt minden órán és szünetben ott kell ülnöd a folyosón egy asztalnál/padnál és órák alatt írni egy füzetbe hogy mik történnek (ez arra jó, hogy ha például ellopnak valamit) és segíteni kell a szülőknek akik a gyereküknek hoztak valamit amit a gyerek otthon hagyott vagy ha tanárt keresnek. Csak akkor kell egy-egy órára bemenni ha témazárót írunk, ilyenkor cserélünk egy hetedikessel vagy a másik nyolcadik osztályból valakivel. De természetesen mindennap kap az ügyeletes egy lapot amin rajta van, hogy a "következő tanórán nem hivatkozhatsz arra, hogy ügyeletes voltál!" Eddig rendben is van, de eddig nem igazán mondta a tanár úr, hogy ő ezt "tanköteles" óráknak tartja és hogy egyes jár az igazolatlanért... :\ de egyébként azt sem igazán értem hogy igazolatlanért miért adna egyest? Persze biztos, hogy gimiben vagy utána ez nem olyan nagy dolog, de azért először is szólhatott volna hogy mi az ábra, mert akkor úgy is készültem volna hogy igazolást is hozok, mert én ugye hol beteg voltam, hol ügyeletes, vagy valami másért nem voltam suliba (nem lógok!):| :)
2013. ápr. 9. 14:22
 3/3 anonim válasza:
Nem igazán írhatna be ezért egyest. A plusz matek óra, egy felzárkóztató, felkészítő jellegű óra. Tehát 6 órád van és mondjuk kitalálja, hogy 8. órába plusz matek van és arra be kell menned. Egyrészt nem kötelezhet, mert minden diáknak szíve joga, hogy javítani akar, vagy be akar e járni egy ilyen korrepetálás jellegű órára. Ez az egyik, a másik pedig az, hogy a jelenléted nélkül nem írhat be semmiféle jegyet, csak akkor ha kijavított dolgozatot hozott és te éppen nem vagy ott, vagy kiértékeli mondjuk a múlt órai felelésed.Semmiképp nem írhat be egyest úgy,hogy te ott se voltál. Legközelebb ilyen van, akkor érdemes, vagy az Igazgatóhoz, vagy pedig a Tanuló jogi szaktanácsadóhoz fordulni
2015. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!