Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el otthon?

Hogyan mondjam el otthon?

Figyelt kérdés
Ezen a héten kaptam egy osztályfőnökit, igazgatóit és 9 egyest. Koleszos vagyok és anyám nem tud a jegyekről és az intőkröl se. Mellesleg hétfőre kellene igazolás mert igazolatlan kapok ha nem lesz.
2013. nov. 29. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem jutott eszedbe ezekről szólni otthon, akkor gratulálok. Viszont ha most nem leszel őszinte, az iskolától fogják megtudni a szüleid, és még rosszabb lesz.
2013. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát elég nagy szarban vagy, az biztos.

Javaslok valamit.

Döntsd el magadban, hogy akarsz-e változtatni. Azt is, hogy min, és mivel.

Ha jól tudom, a félévi bukásnál kivágnak a koleszból. Ez elég gáz, főleg hogy már csak 2 heted van arra, hogy javíts.


Döntsd el, hogy neked való-e ez az iskola! Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek egyformák a képességei.

Engem hasonlóképp vágtak ki a középiskolából annak idején, bár nem voltam koleszos és intőt épp hogy nem kaptam. Nagy volt a balhé otthon, mert apám nem akart átengedni másik iskolába. Én pedig nem akartam megbukni abban a suliban, mert az nagy szívás és totál égés.

Átmentem egy szakmunkásképzőbe (szakiskolába), ahol tanulás nélkül simán négyes voltam végig. Meg nyertem a megyei infó versenyeket, még országosra is mentem.

Utána viszont az érettségi 4 év volt, kezdhettem levelezőn elölről, munka (váltóműszak), katonaság majd család mellett. Nem volt egy sétagalopp!!! Most egy nagy cégnél vagyok informatikus, aránylag normálisan keresek, és a saját gyerekkori éretlenségem és hülyeségeim ellenére nem futott zátonyra az életem.

Viszont elsőre kijárni a sulit sokkal egyszerűbb lett volna, és nem kellett volna feleslegesen még vagy 5 évet tanulnom. Arról nem beszélve, hogy a főiskolát nappalin sokkal könnyebb lett volna elvégezni. Azt ne is mondjam, hogy ez család mellett csak a nagyon kitartó és jó eszű embereknek megy. Én ezek közül egyik sem vagyok...


Javaslom, hogy hozd meg a döntést, és ha döntöttél, állj anyád elé, és őszintén tájékoztasd a döntésedről. Persze nem tudom, milyen reakcióra számíthatsz.

Utána pedig következetesen csináld végig! Legkevésbé se add fel!

Ha vallásos vagy, akkor kérj ehhez segítséget Istentől. Ha nem vagy, akkor úgysem fogsz ilyet kérni. De ezt más nem fogja helyetted végigcsinálni!

2013. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!