Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt így lehet többletpontokkal?

Ezt így lehet többletpontokkal?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl tájékozott a többletpontokkal kapcsolatban. Ha jól tudom, összesen 100-at szerezhetsz. Namármost, nyelvvizsgáért maximum 40 pontot vihetsz, és egy felsőfok 40 pontot ér, tehát mit sem érsz két felsőfokkal, illetve egy felső- és középfok kombinációval sem. Az lenne a kérdésem, hogy azt viszont lehet-e, hogy emelt szinten érettségizel egy nyelvből, illetve nyelvvizsgázol egy másikból, és így jönnek össze a pontok? Tegyük fel, hogy emelt nyelvi érettségin teljesíted a többletpontokhoz szükséges elvárást (nyelvnél asszem 75%), és megkapod rá az 50 többletpontot. Pluszba rendelkezel felsőfokkal egy másik nyelvből, ami ugye 40 többletpont. Ez össesen 90 többletpont, ha jól értelmeztem az egészet. Ezt így lehet, vagy zavarja őket, hogy mindent idegen nyelvvel szereztél? Remélem érthető a kérdés, kicsit zavaros a dolog a fejemben is.
2013. nov. 28. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
felvi pontszámító kalkulátor a barátod
2013. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs baj, így összejöhet 90 pont. De csak abban az esetben, ha az a nyelv, amiből az emelted van, beszámítható felvételi tárgy az adott szakra, ahova jelentkezel.


Ez a módszer csak akkor nem működik, ha ugyanabból a nyelvből van nyelvvizsga+emelt is, akkor csak az egyikért kapnál :)

2013. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!