Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkaügyi által szervezett...

Munkaügyi által szervezett tanfolyam költségeit kellett már valakinek visszatéríteni?

Figyelt kérdés

Van itt valaki aki elment a munkaügyi hivatal által szervezett képzésre és sikertelen vizsga után visszaköveteltél rajta a tanfolyam költségeit?


Mi hasonló helyzetben vagyunk. Volt egy tanfolyam ahol a képzés katasztrofális volt. Ezt jeleztük is még a tanfolyam kb harmadánál. Nem tettek semmit mondván, hogy a tanárnak van diplomája. De azt amit művelt csak nagyon nagy jóindulattal lehetett oktatásnak nevezni.


Az eredményekben ez tükröződik is, a résztvevők majdnem felének nem sikerült a vizsga. Akiknek sikerült, azok már korábban tanulták ezt.


Van olyan is a csoportban aki a tanfolyam alatt munkaszerződést kötött és elment dolgozni. Ezt be is jelentette, viszont rajta is követelik, hogy vizsgázzon le. A levelet csak a vizsgák után kapta meg, viszont vizsgázni már nem ment el mivel hétköznap volt a vizsga és ő akkor dolgozni volt. Meg nem is kapott addigra értesítést arról, hogy neki kötelessége lenne elmenni vizsgázni.



2013. okt. 30. 06:26
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

ma 18:54

Te szerencsétlen egyszer már leírtam, hogy elolvastam, sőt nem csak én. De úgy látszik te is olyan szerencsétlen vagy aki nem fogja fel ami le van írva.

És nincs benne a válasz. OLVASS VISSZA!!!

2013. okt. 30. 18:57
 32/40 A kérdező kommentje:
Sőt ahogy látom pont te kérdezted már korábban. Bár már az is elég szánalmas, hogy azt feltételezed mi annyira hülyék vagyunk, hogy nem olvastuk el és nem kerestük benne a választ, te "zseni".
2013. okt. 30. 18:59
 33/40 anonim ***** válasza:

Tudod mit, te agyatlan furko, remelem visszafizettetik veled, kamatostol. Ennyi esszel megerdemled. A tanulmanyi szerzodesben benne van, csak neked nem megy az erto olvasas. De persze, a tanar volt a hulye alltalanos iskola elso osztalyaban is, aki nem tanitotta meg neked... Ugye? Befejeztem. Ahogy Woody Allen mondta volt: Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

Feladom. Legyoztel....

2013. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

ma 19:02

Nem, nincs benne te szerencsétlen. Feltételes módban van, hogy visszaigényelhetik. De nincs benne konkrétan, hogy milyen esetben kell visszatérítani. Képes vagy felfogni, hogy ez mit jelent te nagyon okos??? De nyilván egyikünk sem volt képes értelmezni, nyilván mind hülyék vagyunk.

Idézem neked az ide vonatkozó részt te szerencsétlen.


A kirendeltség dönt - a megállapodás alapján kötött külön hatósági szerződések tartalma és a visszafizetésre okot adó körülmények mérlegelése alapján - a kifizetett támogatások visszatérítéséről.


Ebben az van, hogy ők eldöntik, hogyha valaki nem teljesíti a kötelességeit, akkor vagy vissza kell fizetni-e vagy nem.

De te legyél okos és magyarázd meg, hogy ez egyértelműen azt jelenti, hogy vissza kell fizetni/nem kell vissza fizetni.


Nem nem egyértelmű te szerencsétlen.

2013. okt. 30. 19:14
 35/40 anonim ***** válasza:
Akkor menj be az adott munkaügyi központba, és kérdezd meg ott. Bunkófalvát nem ismerjük...
2013. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
68%

Le merem fogadni, hogy akik ide jöttek okoskodni azok tanárok és próbálják hárítani a felelősséget. Bár igaz, hogy nem feltétlen a tarnáron múlik a sikeres oktatás, hanem főleg a módszeren. Bizonyára az érintett tanár módszerei - már ha egyáltalán voltak - nem hatékonyak. Én is fogtam már ki ilyen tanárt az egyetemen, de szerencsére egy félév után elküldték, és meg is látszott a diákok teljesítményén a következő szemeszterben.

Bizonyára nem véletlen, hogy ezt a tanárt is már kirúgták több iskolából is. Nem szoktak csak úgy ok nélkül kirugdosni tanárokat főleg ha jók is. De ahogy leírtad ez az ember nem túl megbízható és nem tud oktatni.


Ami pedig a szerződést illeti arra tényleg csak annyit lehet mondani, hogy az elbíráláson múlik minden. Bízzatok benne, hogy ilyen nagy bukási arány esetén belátják végre, hogy valami nagyon nem volt rendben a tanfolyamon. Mert ez egyáltalán nem normális, főleg ha korábban sosem volt ilyen nagy arányú.

2013. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

tegnap 19:41

Van benne valami. A net amúgyis tele van azzal, hogy a tanároknak mekkora szerepük van az anyag elsajátításában.

Arra meg egyik nyomi sem tudott válaszolni, hogy miért lett 47% (közben kiszámoltam pontosan) bukási arány a korábbi 10% helyett.

2013. okt. 31. 12:40
 38/40 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Mi újság azóta?


Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok. Nyelvi képzésen vettem részt, és bár a felkészítő tanár nagyon kedves volt, mi voltunk az első nyelvvizsgás csoportja, szóval nem tudott annyit adni, hogy abból sikerrel jojjünk ki a vizsgáról, az sem volt elég, amit otthon foglalkoztam vele.


A tanfolyam vége után megint munkát kerestem, de csak fél év múlva tudtam elhelyezkedni - minimálbérért. Nyilván nem tudtam kifizetni az újabb vizsgát, és most számonkérik rajtam.


Látom sokan okoskodnak a témával kapcsolatban, talán egy van, aki volt résztvevő; a többiek inkompetensek.


Ezek a tanfolyamok iszonyat lutrik, és szerencse, ha jó oktatót fogsz ki, aki megkapja az anyagot is, ami viszont a szervezőn múlik.


Aki állást keres normálisan, az nem csak a gép előtt ül, hanem személyesen is jelentkezik, ami rengeteg időt elvesz, az otthoni/hivatalos dolgok szintén, és ahhoz pénz kell, hogy kifizesd a vizsgát. Szóval ez egy ördögi kör.


A tanfolyamok szervezése körül is sok a korrupció, itt a megyeszékhely polgármesterének haverja szervezi szinte az összes képzést (zűrös hátterű cég, csak akasztott emberek nem voltak még), kiütve a nyeregből színvonalas, tapasztalt iskolákat.

2015. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Egy pótvizsgára mindenképp el kell menni.

Ha a tanfolyam alatt valaki igazoltan lehiányozza a megengedett óraszámot, akkor csak egy vizsgán kell részt venni. Bár azt sem értem, hogy miért követelték meg, mivel abban az esetben a szerződés érvényét veszti.


Ez a támop-os tanfolyamokra igaz. Mostanában viszont már más tanfolyamok vannak. Bár ezt csak hallomásból tudom. Szóval nem tudom, hogy mi az aktuális helyzet most.

2015. máj. 31. 13:51
 40/40 anonim válasza:

Sziasztok! azoknak akik esetleg ide tévednek és érdekli őket a válasz!

...tehát munkaügyis tanfolyamról felmentés abban az esetben jár ha minimum 6 hónapos szerződést mutatsz be vagy elköltözöl ( ki is jelentkezel a cimről). Ebben a 2 esetben nem kell visszafizetned a tanfolyam költségét.


Vizsgával kapcsolatban, ha megbuksz egyszer köteles vagy saját költségeden elmenni pótviszgára. De csak egyszer! utána ha az sem sikerült akkor sem kell visszafizetni, tehát ha más nem megbukni is el kell menni! A pótvizsga díja a szerződésben benne kell legyen, de 20-50ezer körül van mostanában.

Remélem segíthettem :)

2019. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!