Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy OKTV-n...

Mi kell ahhoz, hogy OKTV-n döntőben kerüljön az ember? Ismerősödnek vagy neked hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata, kíváncsi lennék azért rá :)

Földrajzon gondolkozok, de csak jövőre.


2013. okt. 24. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nekem fizikából sikerült. Az első fordulót a mi iskolánkban rendezték, saját felügyelőtanárokkal, akik nem nagyon vették zokon, ha összedolgozunk. Maceráltak is a többiek, hogy osszam meg velük a megoldásaimat, úgyhogy az egyiket odaadtam nekik. Utána már szerencsére békén hagytak. Egy másik feladat megoldását viszont megtartottam magamnak. Ezt rajtam kívül más nem tudta megcsinálni, úgyhogy csak én jutottam tovább.


A második fordulóban így már nyugodtan tudtam dolgozni és a feladatokra koncentrálni. Három feladat volt. Az első kettőt viszonylag könnyen meg tudtam oldani, a harmadik viszont valami mágneses mezős volt, amit soha nem értettem teljesen. Mindenesetre kerestem pár képletet a függvénytáblázatban, amiben ugyanazok a betűk szerepelnek, mint a feladatban. Innentől meg matematika, csak meg kell oldani az egyenletrendszert. A végén kijött valami. Nem kaptam rá teljes pontszámot, de a továbbjutáshoz elég volt, így a döntőbe kerültem.


Vagy arra vonatkozott a kérdésed, hogy hogyan készültem fel a versenyre?

2013. okt. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha arra vonatkozott, akkor leírom azt is:

Matematikából mindig is jó voltam, szóval a matek alapok megvoltak. A fizikával viszont egészen 12. osztályig nem nagyon foglalkoztam komolyan, és a tanárunk sem volt túl jó. A felvételihez viszont kellett az emelt szintű fizika, úgyhogy elkezdtem különtanárhoz járni, hogy készítsen fel az érettségire. Ő meg komolyan vette a feladatot, és kicsit túllőtt a célon:) Amikor bejutottam a második fordulóba, akkor már a versenyre is készültünk vele, és régi OKTV feladatokat oldottunk meg.


Amúgy az a vicc, hogy eredetileg nem is a fizika emeltből akartam megszerezni a plusz 7 pontot, hanem egy német nyelvvizsgából. Aztán jöttek olyan pletykák, miszerint hamarosan változik a rendszer, és lehet hogy nyelvvizsgákból maximum 10 pontot számítanak csak be. Az meg már megvolt az angol felsőfokúval. Szóval inkább biztosra mentem, és fizikával kezdtem foglalkozni.

2013. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Tanultam...
2013. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Türelem és kitartás! :) És a pályázatos tantárgyaknál egy kis szerencse is kell, mert nem feltétlen ugyanaz értékeli a te pályamunkádat, mint egy-egy vetélytársadét.
2013. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!