Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az OKTV...

Mi a véleményetek az OKTV versenyről, és mennyi ember jut a 2. ill.3. fordulóba?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 16:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Főleg az érdekelne, hogy mi a véleményetek a művészettöri OKTV-ről! Tudom, nem sokan vannak, akik erre mennek, de azért ha vagytok páran légyszi írjatok, mert nagyon bizonytalan vagyok...szval lécc írjatok :D
2010. dec. 30. 17:03
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
hát én az OKTV-ről csak annyit tudok, hogy k*rvanehéz, bármilyen témakörben...
2010. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
A jobbak tovább szoktak jutni 1-2 fordulón. A legvégső sorrendet viszont már sok minden befolyásolja, pl. kinek milyen kapcsolatai, előélete van (korábbi versenyeredmények, mennyire ismert a konkrét területen a neve), stb.
2010. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mutant Ninja Pony válasza:
80%

Átlagosan csak annyit tudok róla mondani hogy tényleg k*rva nehéz, és hosszú! Nagyjából csak akkor van eélyed továbbjutni, ha doktorid van! XD

amúgy tényleg nagyon nehéz, de nem tudom hogy abban a témában amiben szeretnél indulni milyenek a körülmények

2010. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

:) itt mindenki olyan baromi okos,imádom. én OTDK-t nyertem,és nincs doktorim. Nehéz,és sok időt kell rá fordítani, de meg lehet nyerni.

A kérdésed nem értem,ugyanis két fordulós a verseny.

Illetve akkor 3, ha házi vita is van tartva, de ott úgyis mindenkit továbbengednek.Az nem számít körnek szerintem. Utána van az első forduló,ahol leadod a munkád, és ha azon továbbjutottál akkor a vége, ahol prezentálnod kell Pesten egy találkozó keretében..:)

Nem művtörit írtam, szóval nem tudom,ott mennyien jelentkeznek, de nem hiszem,hogy egetverően sokan:D

2011. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
90%

Kedves Kérdező! Úgy látom, a válaszadók többsége misztifikálja az OKTV-t :). Már több mint egy évtizede versenyeztetem vállalkozó kedvű tanítványaimat, és bekerülnek a döntőbe (sőt volt közöttük 'dobogós', 2. helyezett is).


1. Nem azért nyertek, mert valamiféle protekciójuk volt :), hiszen vidéki gimnáziumban tanítok ('előttem' nem is nyert e tantárgyból OKTV-t egy diák sem).

Ahhoz, hogy jól felkészítsem a tanítványaimat, először is nekem kell felkészülni (rengeteg tesztet, feladatot készíteni; az évente változó témák közül - amelyek nem szerepelnek a középiskolai anyagban - kiválasztani azt, ami a versenyzőmhöz is, hozzám is közel áll; felkutatni és elolvasni minden lehetséges szakirodalmat; majd erre is trenírozni a tanítványomat.


2. Nem is azért nyertek, mert "zsenik" :). Képzeld csak, egyszer (pszichológiai kísérlet a részemről) találomra ráböktem a naplóban egy névre: őt fogom indítani az OKTV-n. Megnyertem őt ennek, és ő megnyerte a versenyt :). Addig észre sem vette senki, onnantól fogva kinyílt, hihetetlenül jól fejlődött a többi tantárgyból is - és mellesleg fölvették a mindig vágyott szakra az egyetemen.


3. Én nem művészettörténetet tanítok :).


4. A 3. fordulóba 30 diák jut be, ez a maximált létszám.

A 2. fordulóba százegynéhányan kerülnek be (ez változó, mert a felüljavított pontok alapján húzzák meg a határt).


5. OKTV-t nyert diákjaim (és a saját, ugyancsak OKTV-t nyert gyermekem) mind azt mondták: nem kínos kötelesség, hanem élvezet volt az OKTV-re tanulni. Ugyanis nem "tanultak" rá, hanem folyamatosan foglalkoztak vele, olvasgatták, feladatokat oldottak meg. (Még valami: a saját gyermekem nem abból a tantárgyból indult és nyert, amit én tanítok :)).


Vajon segítettem?

Higgy magadban - és foglalkozz sokat-sokat a témáddal :).


Sok sikert Neked!

2011. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat/válaszát!! Igazán hasznos volt! Kicsit utána jártam a dolgoknak, és kiderült, hogy az általam áhított pszichológia szak nem veszi figyelembe a felvételi pontszámításakor a műv. töri érettségéit, úgyhogy vagy történelemből vagy angol/német nyelvből kellene OKTV-znem. Remélem sikerülni fog! :D
2011. jan. 3. 17:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, nem a műv. töri érettségiét, hanem az OKTV-jét. Szóval másból kell OKTV-znem nem műv.töriből.
2011. jan. 3. 17:13
 9/11 anonim válasza:
100%

Én magyar OKTV-n volta, az tényleg nagyon nehéz volt, de nem is vittem túlzásba a tanulást, csak meg akartam nézni milyen is. egy OKTV...

Nekem volt olyan osztálytársam aki kétszer indult farncia OKTV-n, az elsőben 3. lett, a másodikat pedig megnyerte. Mindenféle protekció nélkül, azért felkészült volt és sokat tanult rá. Most franciaszakos az egyetemen.

2011. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

én 3 éve bejutottam a fizika oktv döntőjébe és nem tanultam halálra magam. bár azt meg kell mondjam, még ma sem biztos, hogy meg tudnám oldani az összes feladatot, pedig egyetemen tanulom azóta.

amúgy mondja már el nekem valaki, hogy lehet ilyen történelem, irodalom dolgokból oktv-t tartani?? mit mérnek, ki tud több évszámot és életrajzot bebiflázni??

ennek nincs semmi gyakorlati értéke. én sem tudom se a fizikai állandókat, sem a legtöbb képletet és mégis lesz belőle diplomám, mert tudom hogy mikor mire van szükségem, minek kell utánanézni.

2011. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!