Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bróker szeretnék lenni...

Ha bróker szeretnék lenni akkor a brókerképzős tanfolyamon kívül milyen egyetemi szakon lenne érdemes végeznem?

Figyelt kérdés

Tehát milyen szakra kellene mennem ami előnyt jelentene a brókerkedéshez. Pénzügy és számvitel kilőve mert nagyon magas a ponthatár :(


Vagy még a baki fiókvezető is érdekelne csak azt nemtudom hogy mennyi az esély rá hogy egy olyan állásba bekerüljön az ember.



2013. okt. 2. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

a banki ügyintéző gondolom okj-ra gondolsz, azzal nem igazán lehet jól elhelyezkedni fizetés szempontjából sem

ha azt mondod a psz-re magas a ponthatár (tényleg magas) akk mindegy, mert a többi gazdaságira is magas

2013. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig BGF-re kéne menned pénzügy-számvitelre.
2013. okt. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát jah, valahogy úgy, szal vagy elmész egy 3 hetes brókerképzőre, ami inkább bohócképző szal a segged kitörölheted vagy egy komolyabb pénzügy szak, szal jó érettségi.

Vagy van több millió forintod egy komoly sulihoz.

2013. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha elmegyek fizetősre a Gödöllői egyetemre pénzügy és számvitelre az úgy jó? Vagy az túl gyenge egyetem?
2013. okt. 6. 00:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Brókerkedés alatt saját magadnak való kereskedésre gondolsz?

Csak mert a bróker az nem kereskedik, az másoknak teljesít megbízásokat, tehát amit te otthon a számítógép mögül beviszel megbízást azt a brókernek kell jóváhagynia, mert neki van rá engedélye, neked nincs.


Amúgy meg tőzsdei kereskedéshez semmilyen végzettség nem szükséges, szinte semmilyen előnyt nem jelentene egyik sem, fundamentális területen max egy nagyon keveset de azt istenigazából egyetemi képzés nélkül is eltudod épp sajátítani...Technikai elemzéshez meg aztán egyik szaknak sincs semmi közé, és a legfontosabbhoz, a tőzsdepszichologiához sem. Pszichologia 70% technika 30% kb, szóval meg van rá az esély, hogy alapból alkalmatlan vagy erre, mert agyonnyomna a pénz súlya, vagy egy kevésbé sikeres széria kicsánálna, befolyásolná a döntéseid, aztán egyenes a út a nullázásig.


Angolt tanuld meg jól, amúgy meg önfejlesztés amit én javasolnék, értem ezalatt hogy tudatosan erősíted az elméd és a pénzhez való hozzáállásod.

2013. okt. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És tudnál példákat mondani hogy hogyan lehet erősíteni az elmém és a pénzhez való hozzáállásom?
2013. okt. 20. 00:01
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Én nem néztem utána, hogy lehet ilyet. A pénzt próbáld mint munkaeszközt tekinteni, hogy az csak egy szám aminek az a dolga, hogy nagyobb szám legyen de amúgy semmi jelentősége.

És hidd el magadról, hogy te lehetsz a legjobb, de ugyanakkor ne szállj el magadtól.

2013. okt. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!