Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga-amnesztia? Nem...

Nyelvvizsga-amnesztia? Nem agyrém ez, emberek? Hova süllyed még a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy el akarják törölni a nyelvvizsga-kötelezettséget az egyetemeken, mert állítólag rengetegen emiatt nem kapnak diplomát (egyes források akár 40%-ra teszik ezt az arányt).


Na de kérem! Mégis kitől várjuk el a magas szintű nyelvtudást, ha nem egy egyetemet végzett embertől?

És a magyaroknak miért okoz olyan különös nehézséget a nyelvtanulás? Más országban megkérdezek egy fiatalt, és felsorol 5-6 nyelvet (és azt nem alapfokon beszéli!)


Mi lesz így?


Én inkább emelném az elvárásokat, és megkövetelnék 2 db felsőfokút. A mai világban ez egyszerűen kikerülhetetlen.


Miért züllesztik minden lehetséges eszközzel a felsőoktatás minőségét?


Ti mit gondoltok erről?



2013. szept. 26. 07:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Jav: 400 óra.
2013. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

10: El is várják. Tudtommal 12 tárgyból kell 12 éven át felvételi szinten teljesíteni, és csak a 12 tárgyból legjobban teljesítetteket veszik fel az egyetemre. A matek és fizika tudtommal pontvivő tárgy ráadásul. A nyelvvizsgáért is jár felvételi pont, tehát teljes magas műveltségi szintre van szükség, hogy beverekedd Magad egy jó szakra.

A műveltség és a megszerzett gondolkodásmód miatt kell, ahogy a többi tudás is.

Én magam nem beszélek most folyékonyan németül, mert CSAK nyelvórán használtam a nyelvet, 20 évvel ezelőtt nyelvvizsgáztam és azóta nem használom. De tudom, hogy beszéltem, és bármit el tudtam mondani a nyelven, és hogy 3 hétbe telne újra szintre hozni magam, csak be kell zárkózzak a szobámba és újra végig menni a 3 évnyi tananyagon. Az azért nem mindegy.

2013. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha hallgatál volna...

Ideje volna tájékozódni felvételi kérdéskörben. Még hogy a legjobbakat, röhögnöm kell.

Azért a középsulis gyógymatekot ne hasonlítsuk már össze az analízissel...

2013. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!