Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga-amnesztia? Nem...

Nyelvvizsga-amnesztia? Nem agyrém ez, emberek? Hova süllyed még a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy el akarják törölni a nyelvvizsga-kötelezettséget az egyetemeken, mert állítólag rengetegen emiatt nem kapnak diplomát (egyes források akár 40%-ra teszik ezt az arányt).


Na de kérem! Mégis kitől várjuk el a magas szintű nyelvtudást, ha nem egy egyetemet végzett embertől?

És a magyaroknak miért okoz olyan különös nehézséget a nyelvtanulás? Más országban megkérdezek egy fiatalt, és felsorol 5-6 nyelvet (és azt nem alapfokon beszéli!)


Mi lesz így?


Én inkább emelném az elvárásokat, és megkövetelnék 2 db felsőfokút. A mai világban ez egyszerűen kikerülhetetlen.


Miért züllesztik minden lehetséges eszközzel a felsőoktatás minőségét?


Ti mit gondoltok erről?



2013. szept. 26. 07:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem olvastam végig az összes választ, de nekem az a véleményem, hogy ha a kormány azt akarja, hogy minél többen maradjanak az országba dolgozni, akkor tényleg vannak olyan szakok ahol felesleges a nyelvtudás. És hidd el, nincs mindenki megáldva f..za nyelvérzékkel, és nincs mindenkinek pénze magántanárra. Másrészről: két felsőfokút? Ugyan már, a magyar nyelvvizsga csak egy papír, az se biztos, hogy az illető meg tudná magát értetni külföldön. És szerintem ezzel nem rontják a felsőoktatás minőségét, mert pl. egy mérnök jó mérnök lesz attól, hogy nem beszél felsőfokon angolul. Meg persze így egyetem közben nem mindenkinek van napi több órája, hogy angolul tanuljon, az egy dolog, hogy sok szakon ismeretlen fogalom a heti több zh.
2013. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy a nyelvvizsga manapság leginkább pénz kérdése. Nem egy olyan ismerősöm van, aki 1-2-3 ponton bukott a nyelvvizsgán. Újabb vizsgadíj, újabb munkaidő kiesés, újabb utazási költség, újabb izgalom. A nyelvtanfolyamról nem is beszélve. Amíg a vizsgaközpont érdekelt a buktatásban, addig így is marad, a változás viszont sok érdeket sértene. A tanfolyamokat a főiskolai meg egyetemi nyelvi tanszékek volt tanárai csinálják vállalkozásban. Differenciáltan kell kezelni életkor szerint is a problémát. Egy 45 éves aki oroszt "tanult" az iskolában, munka és család mellett lediplomázott, nem feltétlenül rendelkezik szabadidővel és pénzzel a tanfolyamra és a vizsgá(k)ra. A nyelvvizsga amnesztia egyébként is bizonyos korhoz lenne kötve.
2013. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Az utolsóval egyetértek! Világ életemben gyűlöltem nyelvet tanulni, de mivel hasznos, ezért megtanultam angolul felsőfokon, és használni is tudom, és szoktam is. Egy esetleges középfokú nyelvvizsgát a diploma alapfeltételeként én is jó ötletnek tartok, DE ez a két felsőfokú amiről te itt hablatyolsz kérdező, egy baromság. A mérnök kolléga jól mondta, akkor kötelező lehetne egy matek szigorlat, én egy humán élettan szigorlatot kérnék, a töris kérhetne egy középkort, a vegyész egy szervest stb. Habár vicces lenne, mert én ha nagyon muszáj beseggelem a BTK-s baromságaitokat, de megnézem amikor ti szenvedtek a matekkal, amihez nem segg, hanem IQ kell.
2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Az utolsóval egyetértek!"


9:36-ra ment

2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Még a régi időkben is pl. oroszból kötelező volt az orvosin levizsgázni.

Most az orsoz helyet tinkább van az angol, abból egy középfokot mindenkinek el kéne tudni érni (aki szeretne komolyabb diplomát) Jó, mondjuk egy tanítónak nem biztos hogy kell

2013. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Esetleg olyat lehetne csinálni, hogy az egyetemeken az idegennyelv órákra is adnak (legalább) egy-két kreditet,

ha valaki odajár-

Mert a nulla kredites tangység tényleg senkit nem "motivál"

2013. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Esetleg olyat lehetne csinálni, hogy az egyetemeken az idegennyelv órákra is adnak (legalább) egy-két kreditet,

ha valaki odajár-"


Ha már felhoztad az orvosit, ott egy elektív szaknyelvi kurzus általában két kredit.

2013. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Bpcsánat, még nem olvastam végig a válaszokat, ha ismétlek valakit, elnézést.


Én ápolónő vagyok. Sok fiatal nővér jön a kórházba, akik szakközépiskolát végeznek, majd néhány év gyakorlattal jelentkeznek diplomás ápoló képzésre, levelező tagozaton. Szakközépben nyelvoktatás alig van, magánórák nélkül szinte a nullához közelít a nyelvvizsgával rendelkezők száma. Levelezőn a főiskolán nyelvoktatás nincs.

Külföldi szaklapot venni nem tudnak, marha drága, külföldi továbbképzés esélytelen, hazaira sem jutunk el. És tegyük hozzá, hiába olvasnám az angol nyelvű szakszövegeket, itthon nem alkalmazhatom, nincs se pénz, se eszköz. álmodozhatok róla, arra jó.


Piszok jó lenne, ha mindenki beszélne, írna, olvasna az anyanyelvén kívül legalább egy nyelven. Amit nem a nyelvvizsga ad meg. Ugyanakkor annak semmi értelme, hogy kifizettessünk emberekkel a semmiért egy rakat pénzt, mert lássuk be, a diplomások jó része a büdös életben nem fog semmit csinálni azon a nyelven, amiből a nyelvvizsgáját szerezte. Csak kötelező volt, hát megcsinálta, fiókba tette. A nyelvet jórészt elfelejti, de hurrá, van papírja róla. Teljesen értelmetlen.

2013. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Először a nyelvtanulás lehetőségét kellene megteremteni, nem elvenni, helyette nyelvvizsgát követelni. A főiskolán első két évben volt nyelvoktatás, igaz magasabb szinten, mint amin pár csoporttársammal álltunk, szenvedtünk vele. Volt, aki életében nem tanult, mi páran valahol középen és volt a másik véglet a nyelvvizsgával rendelkezők, mindez egy csoportban, a tanár hozzájuk húzott. Harmad évben eltörölték a nyelvórákat (amúgy se volt értelme ilyen formában), helyette viszont nyelvvizsgát kértek. Elég durva eljárás volt a fősuli részéről. Kényszerből, szorított az idő mentünk lóvárira. Azóta sem éreztem kényszerét, hogy nekem mégis kellene valami nyelvet tanulnom, amúgy nincs nyelvérzékem, a matekot viszont szeretem, szigorlatoztam is, kinek mihez van érzéke azért az sem mindegy.
2013. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"AZ a cél, hogy az adott nyelvet tanulja meg a tanuló, és nem az, hogy MAGYARUL elmesélje neki a tanár, hogy ez az adott nyelvben máshogy van, mint ahogy a tanítvány gondolja. "


Kinek hogy. Nézd, én azokból a nyelvekből, amik az Álalad fent idézett módokon tanultam, 40 óra után középfokú nyelvvizsgát tettem, folyákonyan kommunikálok, bármit el tudok mondani rajta, és átlátom a nyelvet teljes mértékben, míg angolból az "ömlesztett módszer" után 1500 óra után is csak nézek bután, és egyáltalán nem bírok eligazodni a nyelvben, nem értem, és nem is tudom kifejezni magam, csak egy alap társalgási szinten vagyok.

2013. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!