Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy főiskolán, vagy egyetemen...

Egy főiskolán, vagy egyetemen ennél is többet kell tanulni?

Figyelt kérdés
Egy közepes erősségű gimnáziumba járok, hétfőtől péntekig szinte minden nap 8 órám van, 4kor érek haza. Ezután valamikor az este folyamán még minimum 2-4 óra tanulás kell ahhoz, hogy a legnagyobb részét megtanuljam a leckének (ha a mellékes tantárgyakkal is foglalkoznék, pl művészetek, média, akkor még legalább 1-2 óra szükséges lenne). A péntek estém és a szombatom is szabad. Olyan értelemeben szabad, hogy ekkor is idegennyelvű szövegeket hallgatok, fordítgatok, ezt nem veszem a tanulnivaló közé. Vasárnap pedig az egész délutánom rámegy a tanulásra, általában ilyenkor írom a beadandó 2-3 oldalas fogalmazásokat. Bevallom én ettől eléggé kivagyok, esténként zuhanyozni és hajat mosni van időm azokat a tevékenységeket tekintve, amik a testi szükségleteimet érintik. Szeretnék továbbtanulni főiskolán, vagy egyetemen, de sok helyen olvastam, hogy a középiskolai tanulmányok csak csekély százalékát képezik annak, amit egy gimnáziumban adnak fel. Ha már ezt is unom, akkor tényleg valami könnyebbet kellene választanom?

2013. szept. 25. 17:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy a folyamatosságon van a hangsúly, tehát az agyam bírná az információkat, de inkább az visel meg, hogy minden egyes hazaérésnél csak azon jár az eszem, hogy vajon aludni lesz-e időm, és nekem az edzés is elég fontos, megőrülnél nélküle, de már ezt is mellőznöm kell. 18/l
2013. szept. 25. 17:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Most kezdtem az egyetemet, és igen, sokkal többet kell tanulnom, mint a középsuliban. A végzős évemet végigtanultam, de az most ehhez képest, semmi. Itt annyi a könnyebbség, hogy tényleg te osztod be, hogy mikor tanulsz: szorgalmi időszak alatt elkezded már, vagy csak a vizsgaidőszak előtt fogsz. Azonkívül, nagyon sokat kell olvasni, igaz, sok könyvből csak egy - egy fejezet kell, de nem ritkán kellenek 2-300 oldalas egész könyvek. Vannak beadandók, szemináriumi dolgozatok, amik nem csak 2-3 oldalasak, hanem 8-10.
2013. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hoppá, elírtam, tehát csekély százalékát képezik annak, amit egy egyetemen adnak fel.*
2013. szept. 25. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ milyen szakra mész egyetemen..de amit leírtál hétköznapokat annyit az orvosisok tanulnak szinte csak.

Egyetem sokkal szabadabb..és pl. szorgalmi időszakban csak zh-ra tanulok 1-2 napot, viszont vizsgaidőszak előtti 1-2 héttől már nonstop..5-6 óra alvással, nem megyek sehova, nem nézek tévét, neten max a csoporttársakkal a tanulással kapcsolatban beszélgetek. De ez 4 max 5 hét félévente...

A többi időszakban dehogy tanulok...

Az amit leírsz borzalmas..és középiskolában semmit sem tanultam csak bejártam órákra..el sem tudtam volna képzelni hogy egész délután és este sulival foglalkozzak.

2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egyetemek többségén már csak az eredetinek a felét kell kb. tudni mint annak idején.


Annyiban lesz könnyebb az egyetem hogy ott olyan dolgokkal foglalkozhatsz ami érdekel.

2013. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Középsuliban kb. semmit se kellett tanulni fősulihoz/egyetemhez képest.
2013. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Főiskolán/egyetemen sem kell ennél többet tanulni, sőt...


Többség ilyen tutyi-mutyi középiskolákba járt, ahol alig-alig kellett tanulni, max. csak érettségire. Ahhoz képest nyilván nagyságrendileg nehezebb egy főiskola/egyetem.

2013. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a mennyiség, amit én leírtam magamról, az egy nyelvszakhoz kevés lenne?
2013. szept. 26. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Én végigtanulom a szorgalmi időszakot, egyrészt, mert kb. 5. héttől 14.-ig heti 2-4 zh, így lényegében aki 1-2 délutánt tanul rájuk, az is majd' minden nap tanul. Másrészt a halogatás bennem olyan stresszt vált ki, ami nem motivál, hanem leblokkol.


Emellett is sokkal több időm van mindenre.

2-3 délután szoktam szórakozni hétköznap, ami azt jelenti, hogy max. 1 órát tudok tanulni vagy semmit, és hétvégén is gyakran van program.

Még emellett most egyetem alatt kezdtem komolyabban venni az egyik hobbimat plusz még a testmozgást se hanyagolom.


Másodéves vagyok, két sikeres féléven túl.

Az első még nehezebb volt a beszokás miatt, de akkor is úgy mondanám, volt rendesen életem, inkább nyafogtam sokat.

A második flottul ment.



Pedig gimnáziumban semmi életem nem volt.

A 11. évem volt a legdurvább, 4 óra tanulás délután, szinte nuku hétvége. A gimnáziumot csak úgy lehet túlélni, ha csak arra tanulsz, amit szeretsz és amivel tovább akarsz menni. Erre én túl későn jöttem rá.

2013. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első félévem durva volt. Nagyobb mennyiségeket kellett megtanulnom és más jellegű anyagot, mint középiskolában. (Mérnöknek tanulok)

Igazából bele lehet rázódni, akinek van agya a dologhoz, az nem fog nonstop tanulni és amire akar arra tud időt szánni. A lényeg, hogy jól oszd be az idődet és tudj fontossági sorrendet állítani. Van hogy 3-4 napig kell egyhuzamban tanulni zh-kra, mellette párhuzamosan haladni az évközikkel és ráadásul reggel 8-tól este 7-ig suliban kéne ülnöd aztán oldd meg ahogy tudod... Az ilyenekre fel kell készülni.

Én végzős vagyok, túlzásnak tartom a mindennapi tanulást, de azért így is megy és időben fogok végezni. Az előző félévem mondjuk durvább volt ott a szorgalmi időszak első heteit leszámítva vizsgaidőszak végéig megállás nélkül volt dolgom. Egy-egy hétvégét tudtam csak szabaddá tenni, de azt sem teljesen. Ez viszont tényleg extrém félév volt. Általánosságban azért nem olyan durva.

2013. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!