Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kit mentenek fel matekból?

Kit mentenek fel matekból?

Figyelt kérdés
Nehezen megy a matek,sehogyse értem meg,de nem keverem a számokat vahy ilyesmi,csak ha sok számot hallok,leblokkol az agyam,valahogy nem tudok koncentrálni. Lehet ez valami betegség? Hogy/hol lehet kivizsgáltatni és mire adnak matek felmentést?(hogy nem osztályoznak)

2013. szept. 6. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem te vagy a 20000., aki ezt megkérdezi...


El kell menni a nevelési tanácsadóhoz (az igazgató biztosan tudja, hol van), ő csináltat veled teszteket. Ha úgy ítéli meg, hogy diszkalkuliád van, felmentést ad matekból. Ez annyiban befolyásolja az életedet, hogy nem kell bejárnod órára (ez akkor érdekes, ha a matek óra az első vagy az utolsó; ebben az esetben vagy mehetsz 1 órával később a suliba, vagy 1 órával előbb haza), és nem kell érettségizned matekból, helyette viszont kell egy másik természettudományos tantárgyból érettségizned.

2013. szept. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
Legtöbbször azt, aki lusta disznó tanulni. A diszkalkulia ugyanis lényegesen ritkább, mint ahányan papírral rendelkeznek róla. Szerintem jobb lenne kicsit nekifeszülnöd, és többet gyakorolnod (pl. kettes nagyságrendű számú feladatot megoldanod).
2013. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1-hez:

(Ilyen iskolában tanítok, ahol sok a SNI-s gyerek...)


De bizony annak is be kell járni, akit felmentettek!

Ugyanis nem a tantárgy alól, hanem az értékelés alól mentenek fel. (Formálisan nem is a Nev. Tan. ment fel, hanem javasolja az igazgatónak, és ő ment fel.)

Szinte csakis DISZKALKULIA esetén van felmentés, néha egyéb összetett tanulási zavar esetén.

Továbbá a felmentés úgy érvényes, ha fejlesztésre jár a diák és ezt igazolja is.

És valóban aztán a matek helyett kell választani vmi érettségi tárgyat.

2013. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem,hogy a 20000.lennék,mert amikor kiírtam kérdést,nem adott ki hasonlót.

Az viszont gáz,ha másból kell érettségiznem,mert nem mentem semmilyen faktra. (tizenegyedikes vagyok)

2013. szept. 7. 10:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nekem volt ilyen osztálytársam onnan tudom ezeket. Őt 12. második félévében mentették fel, és nem kellett bejárnia órára (hogy hivatalosan-e vagy sem, azt mondjuk nem tudom).

2013. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Olyat is olvastam,hogy ígyis-úgyis kell érettségezni matekból,max több időt kapok. Ez igaz??

De ha nem kell,és másból érettségiznék,akkor az hogy kerül be a bizonyítvámyba? Az rendes érettséginek számít?

2013. szept. 8. 00:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha felmentést kapsz, biztosan nem kell matekból érettségizned. Akkor kapnál több időt, ha diszlexiás (olvasászavaros) vagy diszgráfiás (írászavaros) lennél. A diszgráfiánál nem tudom hogy menne, de gondolom ugyanúgy, mint a diszlexiánál; matek érettségire kapna +30 percet, minden másból 2 szóbeli tételt kellene húznia. A diszkalkulia csak a matekra van kihatással (másik volt osztálytársam diszlexiás).


A jegyekkel együtt a tantárgyakat is beírják; tehát nem az lesz, hogy oda van írva, hogy matematika és áthúzzák, hanem egyszerűen mást írnak be a helyére.


Még egy dolog; a disz-esek felvételinél 20 pluszpontot kapnak.

2013. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez ìgy nagyon jól hangzik. Köszi
2013. szept. 9. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!