Diplomás ápoló?

Figyelt kérdés

Megéri annak tanulni? Jövőre érettségizem, gondoltam megjelölöm, mindig is érdekelt ilyesmi ''szakma''. Sajnos nem sok jót hallok róla, azt mondják nehéz elhelyezkedni vele.

Külföldön is?

(Angolt, németet felsőfokon beszélem.)

A családomban távoli ágon, két ápoló is volt.


Szerintetek? Ajánljátok? (Kitartással nincs gondom. Úgy érzem erős lennék lelkileg-fizikailag-idegileg egy ilyen munka/szerep betöltéséhez.)



2013. aug. 24. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ápolót keresnek külföldre, nézz utána (sokszor csak b1-es némettel, házi ápoló végzettséggel is ki lehet jutni! De a tapasztalat mindig fontos hogy legyen!)

Német nyelvterületen jobban megfizetik őket (és ha adnak szállást is, többet tudsz félrerakni)!!!

Angol nyelvterületen drágább a kijutás + jóval több a bevándorló (Anglia ezért is tervezné a kelet-európai bevándorlás csökkentését)

De keresnek még Svédországba is (német, angol után már könnyű megtanulni svédül!)

2013. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is szeretnék ápoló szakra jelentkezni, van esetleg véleményetek melyik a jobb suli; SE-ETK vagy SZE-ESZI?


A válszt előre is köszönöm ;)

2013. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, de azért SE a nagyobb hagyományokkal rendelkező egyetem. De nem lesz gondod az elhelyezkedéssel akkor sem ha másik egyetemet választod, se itthon se külföldön.
2013. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintetek ha kozep 84%-os erettsegim van bioszbol, akkor is meggyulik majd a bajom az anatomiaval meg a biokemiaval? Vagy ez a szivatos, hogy ertendo? Vert izzadsz, mire sikerul megerteni, es megtanulni, vagy aki viszonylag jo tanulo volt, es szorgalmas, meg a biologia is erdekli, annak konnyebb? Nyilvan nem lehetetlen, ezt tudom, csak felek, hogy nem sikerulne. :(
2013. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez attól függ, hogy te milyen beállítottságú vagy. Nekem pl nagyon könnyű volt a biokémiát, élettant megtanulni, mert szeretem a logikus dolgokat, és hamar rájöttem a logikájukra. Az anatómia ellentétben ezekkel, olyan, mintha egy telefonkönyvet kellene bemagolni :D Világéletemben gyűlöltem magolni, de így is 4-es vizsgával zártam. Igaz, 2 héten keresztül vért izzadtam, hogy a fejembe verjem :D Úgyhogy leginkább kitartás kérdése, menni fog az, ha érdekel! ;)
2013. nov. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács: én emelt biosszal mentem diplomás ápolónak. :) Próbáljátok meg, mert nem lesz nagy gondotok a biosszal, ha emelt szinten tanuljátok. :) Egyébként jó nehéz az egyetem. :D Főleg az anatómia, de a tanárok segítőkészek :)
2013. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

:)

Én is diplomás ápolónak tanulok a Semmelweisen, és imádom!! Megéri annak tanulni, elhelyezkedni meg simán eltudsz vele, hihetetlen kevés ápoló van. Nekem külföld a cél, Anglia vagy Ausztria, és a diploma megszerzése után műtősnőnek szeretnék szakosodni.

Én ajánlom nagyon is! Nagyon érdekes, jó a társaság, ha szereted a pszichológiát akkor abban sem lesz hiány:)

És az anatómia nehéz ugyan, de meglehet szeretni. :)

2014. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Közben leérettségiztél?
2016. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kell emeltezni?
2016. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!