Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál a diplomás ápoló?

Mit csinál a diplomás ápoló?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a sima ápoló ágy mellett dolgozik, betegeket lát el, de úgy tudom a diplomás közel sem ezt csinálja(vagy nem ezt kéne), nem is kórházban dolgozik. Kivéve, úgy tudom lehet főnővér, de ezen kívül mit csinál egy diplomás ápoló, és mit tanítanak az egyetemen?
2013. ápr. 7. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan azt mint a többiek, csak pluszba még papírmunkázik is.
2013. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és külföldön is?
2013. ápr. 7. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó esetben magasabb szinten ért az orvosi kellékekhez. Kisebb beavatkozásokat is el tud(hat) végezni. És komolyabb számítógépes műszereket is tud kezelni.


Ezen kívül egy ápolási osztály vezetését is nyilván egy diplomásra fogják bízni.

2013. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és külföldön vajon van kereslet erre? vagy ott is csak a sima ápolók kellenek a betegekhez?
2013. ápr. 13. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
A magyar diplomás ápolókért kapkodnak külföldön. Cégek szakosodtak rá, hogy innen kivigyék az ilyen diplomásokat. Kereslet van rá bőven itthon is és külföldön is.
2013. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelentos a kulonbseg, ha az anyagi oldalat nezzuk a dolgoknak? Ugy tudom, hogy az okj-s apolok is olyan keresettek, mint a diplomasok. Vagy kozel sem? Koszi elore is!
2013. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Marmint, el lehet helyezkedni siman az okj-val is, de annak szuper eselyei vannak aki diplomas? Vagy diplomassal lehet siman elhelyezkedni, es okj-val mar nehezkesebb? Mert nem mindegy. :S
2013. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!