Diplomás ápoló?

Figyelt kérdés

Megéri annak tanulni? Jövőre érettségizem, gondoltam megjelölöm, mindig is érdekelt ilyesmi ''szakma''. Sajnos nem sok jót hallok róla, azt mondják nehéz elhelyezkedni vele.

Külföldön is?

(Angolt, németet felsőfokon beszélem.)

A családomban távoli ágon, két ápoló is volt.


Szerintetek? Ajánljátok? (Kitartással nincs gondom. Úgy érzem erős lennék lelkileg-fizikailag-idegileg egy ilyen munka/szerep betöltéséhez.)



2013. aug. 24. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nehéz vele az elhelyezkedés. Ha érdekel csináld. Jó pályaválasztás.
2013. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem nehéz vele elhelyezkedni, csak azzal számolni kell, hogy rengeteg munka, három műszak, nagyon kevés pénzért. Mindenesetre nagyon szép hivatás, legalábbis a számomra, bár nekem szívem csücske az egészségügy, én is ott tanulok, egy karon az ápolókkal.
2013. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Külföldön is kevés a fizetés? Úgy értem, mindenhol ''csicskák'' az ápolók, cserébe egy nem versenyképes fizetésért?
2013. aug. 24. 18:44
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Külföldön nem kevés a fizetés.

A rosszul fizetett egészségügyi dolgozók meg már közhely.

Kinek mi a jó. Ebben a hónapban helyezkedtem el egészségügyben dolgozni. (egészségügyi diplomával, bár nem ápoló) Most szeptembertől kapjuk az ágazati béremelést. Ha valaki ápoló és osztályon dolgozik van mellette pótlék. Ugyanannyit vagy kicsit többet keres mint a köztisztviselő lenne. Vagy pedagógusként kapna sorolhatom..(jó egyik sem egy multinál kapott fizetés..de a magánszférába sem mindenhol adnak sokat a diplomásoknak, tapasztalom a környezetemben)

2013. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

A diplomás ápoló elmegy.

Nem olyan azért, mintha csak egy OKJ-d lenne.

A képzés négy éves egyébként (eü. fősuli karon).

2013. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

Vagy mehetnél még gyógytornász szakra is.

Szerintem az is érdekes

2013. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt hadd kérdezzem meg, mennyire nehéz bejutni például Széchenyi István egyetemre ápoló szakra? A ponthatár ez évben 268 volt, tehát ez valami rettenet kevés, gondolom sokan jelentkeznek nem?

Kérlek válaszoljatok!!

2013. aug. 24. 20:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni könnyű, de bent is kell maradni. Nálunk sok szívatós tárgy van, sokan csúsznak is az anatómia miatt.
2013. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Te Széchenyin vagy?
2013. aug. 24. 22:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az anatómia, biofizika, biokémia, élettan mindenhol szívatós. És ez még csak az első év.
2013. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!