Mit jelent az, hogy ez a szak egyenlő büfészakkal?
Ez pejoratív értelemben használják.
első értelmezése: a szakkal megkapott végzettségre nincs kereslet a munkaerő piacon, ergo olyan mintha csak egy érettségid lenne, mehetsz büfébe dolgozni, vagy Mc'Donalasba.
Második értelmezése:annyira könnyű elvégezni, hogy egész napodat töltheted órák helyett a suli büféjében dumcsizva, akkor is meglesz a végzettséged.
Harmadik értelmezés: olyan vegyes vágott, több tudományterületet ölel fel a szak, hogy igazán egyikben sem mélyedsz el, ezért nem is fogsz érteni semmihez sem igazán. És ez sem kelendő a munkaerő piacon.
Ezek közül ki mit ért amikor büfészakozik nem lehet tudni.
Egy biztos most összesen 8-10 szakot nem büféznek le, a többit valaki valamilyen szempontból leszólja úgyis. Ezekre nem érdemes odafigyelni.
Kedves gyógyszerésztan hallgató!
Azért furcsa, hogy mennyire szűk még a látótered egyetemista létedre is. Bár javadra mondom, fiatal lehetsz még, 10-20 éves távlatokba nem tudsz gondolkozni, el sem tudod képzelni hogy másképpen is alakulhatnak a dolgok mint ahogy most vannak. És voltak is másként.
Ha telítődnek a gyógyszerészek számára kínált üres munkahelyek akkor onnantól büfé szakos leszel te is?
Tudod az hogy melyik pálya jól fizető éppen azt több dolog határozza meg. Ezek nem állandó tényezők változnak.
Tudok erre példákat mondani...sokat.
pl. 90-es években állatorvosok lettel munkanélküliek Akkor az büfé szak lett hirtelen?
Amíg nem volt ennyi külföldi tőke itt gépgyártás-autógyártás terén a kutyának sem kellett a gépészmérnök, sok barátom volt munkanélküli gépész vagy villamosmérnök végzettséggel.
Viszont a jogászokért és közgazdászokért kapkodtak akkoriban, az orvos meg gyógyszerész végzettséggel jócskán keresgélni kellett állást.
Akkor mi is a büfészak?
Nos akkor tedd fel magadban a kérdést ha nem megy a reál és term. tudomány, mert nem olyan valakinek a beállítottsága akkor mit tegyen?
A te elméleted szerint akkor semmit mert sokba kerül az egyetem, jobban jár ha otthon gubbaszt, mert úgysem keresi vissza a képzési ideje alatt elköltött pénzt.
Alap tévedésben van mindenki. A diploma (bármilyen) nem csak szakképzettséget jelenthet hanem végzettségi fokozatot is. Sajnos vagy nem sajnos a munkáltatók eleve diplomásokat keresnek a nem diplomás pozíciókra is (asszisztens, recepciós, valutapénztáros, ügyintéző stb)
Ha nincs diplomád akkor ezen állások 99% számodra nem elérhető. Tehát egy ilyen pozícióhoz is kell diploma. Igaz általában mindegy hogy milyen csak legyen. a bölcsészek 99%a ilyen állásokban fog dolgozni. Ezzel nincs is semmi gond, nekik a diploma csak végzettségi szintet fog jelenteni. És ezekkel az állásoknál is lehet előrelépni a ranglétrán ha hiszed ha nem. Még mindig azt hiszed felesleges a bölcsész diploma? (persze jobb ha valaki olyat tanul amit konkrétan tud használni..de ez is egy megoldás az életre. Attól rosszabbat valaki nem tehet magával hogy azt mondja nem éri meg tanulni ezt ami kitelik a képességeimből, helyette malmozok otthon.
Én újabban az olyan szakokat büfézem le, amik konkrétan nem jók semmire.
A tanárok se tudják, csak töltelékszak, hogy több hallgató legyen.
A hallgatók se tudják.
- Milyen szakra jársz?
- XY.
- És mivel foglalkoznak XY végzettségűek?
- Hááát... Ö... nem tudom.
Ifjúságsegítő, közszolgálati, környezettan, környezetmérnök - ilyen ismerőseim nem tudják szavakba önteni, hogy mire jó, amit tanulnak. Illetve bármit mondanak, hogy lehet csinálni, ott van rá egy másmilyen végzettségű, aki jobban el tudja látni a feladatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!