Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kriminálpszichológus...

Bratilla kérdése:

Ha kriminálpszichológus szeretnék lenni, akkor ez itt jó elképzelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, arra gondoltam, hogy pszichológiát tanulok az egyetemen, mesterképzésként pedig kriminológiát. Mellé szeretnék még egy OKJ-s képzést is, kettőt találtam, ami passzol az elképzeléseimhez: kriminálpszichológiai asszisztens és grafológus. Szerintetek a kettő közül melyik érné meg jobban? A grafológus felé talán jobban hajlok, de az megfelelő lesz, ha állást keresek?

És szerintetek jó, ha pszichológiát tanulok legelőször? Mert sok helyen hallottam, hogy jogot tanulni jobban megérné. Hogy is van ez?


2013. aug. 2. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
pszichológiát tanulok, azok a csoporttársaim akik kriminálpszichológusnak készülnek a pszichológia BA és a jog BA után mennek kriminál felsőre. Ez rettentő sok év, te tudod belefér-e neked.
2013. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Szóval, úgy érted, hogy pszichológia alapképzés (3 év) meg jogi alapképzés (3 év) is szükséges hozzá? És ezután jön a kriminológia (2 év)? Ez így tényleg nagyon sok idő. :S

Más módszer nincs is?

2013. aug. 2. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!