Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék kriminálpszich...

Bratilla kérdése:

Hogyan lehetnék kriminálpszichológus? Esetleg valaki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11.-es gimnazista lány vagyok, és érdekel a kriminálpszichológia. Valamiért ez az első olyan szakma, ami igazán megdobogtatja a szívem. :)

Gondolom az egyetemen a BTK-n kellene pszichológiát tanulnom. Nézegettem a felvi.hu -t, de még kicsit új nekem ez az oldal, és bár azt hallottam, felrakták, nem találtam meg a bejutás feltételeit. Én úgy terveztem, hogy emelt szinten fogok érettségizni magyarból, meg lesz nyelvvizsgám angolból és németből (remélem). A plusz érettségi tárgy mi legyen? Eddig földrajzból akartam, de lehet, hogy ide az etika jobban passzolna? A tanulmányi átlagomnak milyennek kell lennie?


Egyébként ezt a bemutatót nézegettem: [link] Itt a 4. oldalon ír 3 szakágat: kriminológiai pszichológia, krimnalisztikai pszichológia, büntetés-végrehajtási pszichológia. Ezeket egyben tartalmazza a kriminálpszichológia, vagy szakosodni kell?

És egyáltalán a pszichológián belül hogy lehet erre szakosodni?


A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. júl. 29. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kettőt kell választani: biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(21) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni

Mindegy mi a választott érettségi tárgyad, ebben az esetben. Egyébként biológiára és az angolra van a legnagyobb szükséged a képzés alatt, amit már középiskolában el kell sajátítanod, hogy megfelelően tudj majd haladni az egyetemen.

Egyébként pszichológia BSC majd pszichológia MSC, utána tudsz szakosodni. Ezekre lehet szakosodni. Amit te néztél azok már munkakörökhöz kacsolódó dolgok, attól az hogy ott dolgozik...az már túl van a szakosodáson.

[link]

2013. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Én humános vagyok, a biológia és a matek nem az erősségem, úgyhogy a maradék közül választok valamit.

Amúgy eddig azt hittem, a kriminálpszichológiára is szakosodni kell. Akkor azok közül, amiket linkeltél, melyiket kellene választanom, hogy az lehessek? Vagy az nem számít?

És ha mondjuk már eljutottam oda, hogy kriminálpszichológus vagyok, akkor az mellett lehetne magánrendelőm is az egyéb (nem bűnöző) pácienseknek, vagy az nem megengedett?

2013. júl. 30. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a biológia kell a pszicho szakon nagyon komolyan. anatómia, élettan és neurológia a szóró tantárgy. Ha ezek nem mennek..akkor elég nehéz helyzetbe kerülsz, hiába vesznek fel.

Ezen túl, a szakosodást rengeteg fiatal kérdezi, először legalább jussál el a pszichológus diplomáig, ami ugye a mesterszak elvégzését takarja.

Utána a szakosodásod azon fog múlni hogy hol találsz munkát, ezt felesleges előre ezen vacakolni. Ez szinte senki sem tudja előre megmondani neked..ha pl.börtönbe vagy rendőrségre helyezkedsz le akkor kriminálra szakosodsz, de ha kórházban akkor nyilván nem..

2013. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor a biológiára rágyúrok, hogy jobban menjen. :)

Nagyon köszönöm, sokat segítettél! :)

2013. júl. 30. 12:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!