Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elégedettek vagytok a szakotok...

Elégedettek vagytok a szakotokkal? /Ha végeztetek, el tudtatok helyezkedni?

Figyelt kérdés

Szóval, ha pl. most kéne jelentkezni, mást választanátok? Azt nyújtja, amit kínált és amire szükségetek van a majdani munkához?

Légyszi írjátok le, mióta tanuljátok! Mindenféle szakok érdekelnek válasz szempontjából, de ne egymás meg ismerőseitek szakjait fikázzátok, légyszi, hanem saját tapasztalatokat osszatok meg!


2013. júl. 27. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Elmondhatatlanul utálom.

Nem azt nyújtja, amit a neve alapján vártam. A felvi.hu-n található leírás pedig nem egyértelmű, konkrétan egy naiv pályaválasztó azt olvas ki belőle, amit akar. Körülbelül mint egy vers. :D

Sok a tölteléktárgy, alapozás illetve tölteléktárgyak veszik el a képzés nagy részét, konkrétan szakmaira alig van idő. Azon belül is egy-egy ágazatra egy-egy tantárgy van.

A szakirány nem feltétlen kapcsolódik a szakhoz. Ez komoly!!!

Szóval a 7 félévből levonva a 2-t, ami alapozás, a 2-t, ami - mintatanterv szerint - csak szakirány, marad 3 félév, amikor a tantárgyak 40%-a szakmai.


Szóval konkrétan nem is értesz ahhoz, amit tanulsz.

Ha valahogyan munkát kapsz, annak semmi köze sincs a szak nevéhez konkrétan.


A 11 hely helyett elég lenne egyetlen iskolában indítani a szakot és más névvel. Úgy esetleg lenne értelme, de így nem... Így minden évben többszáz embertől veszi el az életkedvet és a reményt.


Aki "tökösebb", az lelép, szakot vált és 26 évesen esetleg már le is diplomázik... Aki kevésbé határozott, az megy diplomás mosogatónéninek/bácsinak.

2013. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyik ez a dementorszak? Konkrét szakok érdekelnek, szaknévvel válaszoljatok légyszi! Mert így olyan, mint egy mese: egyszer volt, holnem vót, nincs hírértéke (nekem legalábbis).
2013. júl. 27. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom, hogy környezetmérnöki.

Dementorszak, ez jó. Így is érzem magam itt 2012 szeptember óta.

2013. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
90%
Pszichológiára járok, most leszek másodéves. Meg vagyok elégedve vele, érdekes a tananyag, bár kicsit bekeményíthetnének, mert nagyon könnyűnek érzem, pedig a legutóbbi félévben megcsináltam 35 kreditet, de úgy, hogy csomó vizsgára csak 1-2 napot tanultam.
2013. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megy a zöld kéz! A pszichológia érdekes, csak maradjon nekem jövõre is ilyen relatíve alacsony a ponthatár!
2013. júl. 27. 22:49
 6/8 anonim válasza:
100%
Én most végzek az orvosin, és nem vagyok megelégedve. A hat év vért izzadósan telt, és még így is szerencsés vagyok, hogy hat és alatt, jó jegyekkel végeztem. Elméleti anyag rengeteg van, gyakorlati tudást nem kapunk. Elhelyezkedni sem olyan egyszerű, mert hiába hajtják hogy orvoshiány van, de pénz nincs arra hogy foglalkoztassák is őket. A fizuról meg ne is beszéljünk. Szeretem csinálni, jó a betegek között lenni, de még így sem választanám megint. Egy jobb egészségügyi rendszerben mindent másképp látnék persze...
2013. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ETK-ra járok, ápoló szakra. Nagyjából az van, amit vártam. Persze lehetne több gyakorlati dolog is és kevesebb töltetlék tárgy, de ez szerintem az egész oktatási rendszerben így van. Attól nem félek, hogy nem fogok tudni vele elhelyezkedni. A jövőt illetően mindenképp külföldre szeretnék menni. Ott sem kolbászból van a házak kerítése, de talán jobb esélyem van megélni ebből a szakmából.
2013. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biológia szakon vagyok, most leszek másodéves, szakiránynak a biotechnológiát választottam. Nagyon meg vagyok elégedve az oktatás színvonalával, kb azt kaptam, amit vártam, és voltak még kellemes meglepetések is, voltak tárgyaim, amire azt hittem utálni fogom, aztán végül nem lett vele semmi gondom. Persze van egy két tanár, akit nem kedvelek túlzottan, de szakmailag szinte mindegyik nagyon profi.

K&f-be szeretnék majd elhelyezkedni, remélem sikerülni is fog, mondjuk a negatívum, hogy valószínűleg csak Pesten.

2013. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!