Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tőletek is kérte az osztályfőnök?

Tőletek is kérte az osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Március elsején behozott egy papírt, hogy írja rá mindenki melyik felsőoktatási iskolába jelentkezett továbbtanulás szempontjából. Most üzent facebook-on, hogy feltölt majd egy táblázatot, és írjuk bele a felvételi eredményeinket. Ezt tényleg le kell adnia a gimnáziumunknak? Más osztályban azt hallottam, hogy nem kérték. Őszintén szólva zavar, mert vannak olyan osztálytársaim, akik előtt nem szívesen hirdetem, hogy hova jutottam be, meg aztán tényleg azt gondolom, hogy csak neki kellenek ezek az adatok, de úgy állítja be, mintha hivatalos iratok lennének. Sosem foglalkozott velünk, most mégis állandóan a táblázataival zaklat, és agyunkra megy már.
2013. júl. 3. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Én biztos nem adnám meg. Már nem jársz oda, az érettségi bizonyítvány kiosztásával megszűnt a jogviszony, semmi nem köt már oda, az osztályfőnök sem az osztályfőnököd már, csak egy ember, akinek te döntöd el, hogy mit mondasz el és mit nem.
2013. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk is kért ilyet, de szerintem nálunk nem kellett leadni sehova, csak tudni akarta, hogy ki hova jutott be.
2013. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem adod meg, azt kész. Mit tud tenni? Az érettségi bizid megvan, semmi nem köt oda.
2013. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk nem kértek ilyet, de gondolom majd utána ezt fogják hirdetni, hogy tőletek hányan és milyen menő szakokra jutottak be.
2013. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, én döntöm el, de néha annyira bunkón be tud szólni, hogy már komolyan mondom nincs kedvem ellent mondani neki. Múltkor is nekem hiányzott már csak valami adatom, és odajött, hogy én mennyire egy szerencsétlen csaj vagyok, hogy nem igaz, kinek képzelem magamat, hogy én mindent megtehetek, és ellent mondok neki. A vicc ebben csak az, hogy egyáltalán nem mondtam ellent, beteg voltam egész héten előtte, azt sem tudtam, hogy le kell adni valamit. Megmondtam ezt neki is, erre mit hallottam vissza más tanároktól? Hogy széthirdette a tanáriban, hogy egy elvarázsolt csaj vagyok, aki a holdról jött. Köszönöm szépen, nagyon jól esett. :/ Pedig nem vagyok az a típus egyáltalán, akinek könyörögni kell a dolgokért, legtöbbször az elsők között adtam be mindent, úgyhogy ez eléggé sértő volt..


Szerintem amúgy nálunk is csak azért kérdezi, mert múltkor mondta, hogy reméli, hogy sokan küldenek majd neki sms-t, amiben tudatjuk, hogy hova jutottunk be. Akkor érdekes módon még nem kellettek az adatokat leadni. De ha viszont tényleg szüksége van a sulinak erre, akkor nem akarom én itt őt bajba keverni, meg aztán tudom, hogy addig zaklatja anyámat, meg engem facebook-on, míg meg nem mondom..


Negyedik: Hát, igen, rátapintottál a lényegre.:D A tavalyi végzősök névsorát a szakjaikkal felrakták a sulihonlapra. Jó, nem mondom, hogy az a napi 200-300 látogató annyira sok, de ha nem adok rá engedélyt, akkor nekem sehol ne hirdesse a magán dolgaimat.

2013. júl. 3. 20:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy ezzel akarnak később vagizni. Amúgy nem értem, hogy ennek mi köze az iskolához, szerintem az utolsó években, vagy legalábbis az érettségi évében már mindenki magának tanul, én a magyartanárnőmön kívül nem túl sok tanárnak tudnék köszönetet mondani az érettségire való felkészítés címszó alatt.
2013. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk le kellett adni, elvileg az iskoládnak kötelessége 1 évig eltárolni, hogy veled mi lett érettségi után.

De igazából nem értem a fennakadást. Oda jártál évekig, mit hiszel? Biztos feltöltik facebookra v mi?

2013. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát, én meg őszintén senkinek nem tudok itt semmit köszönni, mert minden tanárt annyira hidegen hagyott, hogy mi hogyan is fogunk leérettségizni.. :/ Ofőnk az 4 éven keresztül egyáltalán nem foglalkozott velünk. Volt, hogy jött minket lecseszni, hogy miért nem vagyunk orvosi vizsgálaton, hiszen már egy órája ott kellene lennünk. Hát a mi kedves tanárnőnk nem szólt, hogy mennünk kell, pedig hozzá még eljutott az információ, csak elfelejtette átadni nekünk..


Utolsó: Igen. Valóban hosszú volt az előző üzenetem, de bemásolom neked a lényeget:

A tavalyi végzősök névsorát a szakjaikkal felrakták a sulihonlapra. Jó, nem mondom, hogy az a napi 200-300 látogató annyira sok, de ha nem adok rá engedélyt, akkor nekem sehol ne hirdesse a magán dolgaimat.

2013. júl. 3. 20:46
 9/16 anonim ***** válasza:
12%

És?:D Ez miért gond? Tán szégyenled vagy mi?

Nálunk még anno 8. után a sulis évkönyvbe írták bele ugyan így, hogy ki hova megy tovább. Senki sem problémázott (még az se, aki szakmunkásképzőbe ment). Főleg 18 éves korban azért....

2013. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mert az az én dolgom. Nálunk meg az egész osztály problémázott rajta, szóval nem csak én vagyok ilyen különcke..

Facebookra még azt sem írom ki, ha kapcsolatban vagyok. Én dolgom, nem másokra tartozik, aztán meg csak elkezdődik a pletykálkodás.

2013. júl. 3. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!