Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi tényleg így...

Szóbeli érettségi tényleg így van?

Figyelt kérdés

Infóból voltam az éven, és elértem 45 pontot a 120-ból (2-es). Ha a szóbelire kapok 0-át, tehát nem tudok semmit, akkor tényleg megbuktam az egészből?


vagyis nem így van?


45/120=37,5% --->2-es

0 pont szóbelin

45/150=30% --->2-es



mert úgy hallottam, ha csak a szóbelin nincs meg a 30 pontból 20 % akkor az írásbeli 37,5 % semmi? Nem is nézik figyelembe?



Van 20 tétel, alig van egy 7-em, ki van dolgozva, de nagyon sok, hiába emelem ki a lényeget, nem fogom tudni megtanulni. Azért kérdeztem.



2013. jún. 10. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
10%-ot el kell érni külön a szóbelin is különben nem érvényes az egész.
2013. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úristen...
2013. jún. 10. 16:04
 3/8 anonim válasza:
12%
2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mondjuk az infó szóbeli p*csafüst, ha tanulsz rá két órát, már akkor megvan a minimum tizenvalahány százalék
2013. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi úristen, hogy meg kell egy vizsgán szólalni, és megbuksz, ha nem bírsz 4 pontot összevakarni a 30-ból? Ne csináld már itt a fesztivált, ez komolytalan.
2013. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom tovább akarsz tanulni, azért érettségizel egy nem kötelező tárgyból. De ugye azt tudod, hogy egyetemen 60%-tól kettes, hogy a beugrókat már ne is említsem.

És jobbára egyetlen tantárgyra sem lesz egy teljes hetet, míg a megtanulandó tananyag a sokszorosa lesz egy emelt (ne adj isten közép) éretséginek.

2013. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"mondjuk az infó szóbeli p*csafüst"


A többségnek igen, de a srác erős kihívásokkal küszködik. 45 pont 120-ból roppant kevés.

2013. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogy előttem írták, szóbelin és írásbelin is el kell érni egy minimum %-ot (ha jól tudom 10%-ot, de nem vagyok benne biztos), ahhoz, hogy meglegyen legalább a 2-es. Szerintem ha ennyire nem megy, akkor mindegyik tételből tanulj meg legalább néhány mondatot, amit elmondasz, plusz ott érettségin próbáld meg kiegészíteni pár plusz gondolattal, ami eszedbe jut a tétellel kapcsolatban.Ha abszolut semmi nem jut eszedbe, akkor esetleg beszélhetsz másik tételről, ami kicsit is kapcsolódik a kihúzott tételedhez, igaz azt nem nagyon értékelik, de jobb, mintha csak ülnél csendben, hogy nem tudsz semmit. Ha a tanár látja, hogy nem megy, ha nem szemét akkor úgyis megpróbál majd könnyebb kérdéseket feltenni, amikre próbálj meg válaszolni.
2013. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!